Advertisement

Terytorialsi szkolą się na poligonie

Łódzkie Czwartek, 16 marca 20233
W marcu żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli szkolenie zintegrowane, które po raz pierwszy odbywa się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu. Dotychczas łódzcy Terytorialsi szkolili się na Ośrodkach Szkolenia Poligonowego w Wędrzynie i Toruniu.

Ładuję galerię...

Tego typu zajęcia prowadzone każdego roku są ważnym elementem systemu szkolenia Terytorialsów.

Pozwalają one na zgrywanie pododdziałów i umożliwiają prowadzenie zajęć, których nie można przeprowadzić w rejonie stałej odpowiedzialności brygady, takich jak na przykład zajęcia saperskie z wysadzania materiałów wybuchowych - tłumaczy ppłk Marcin Markiewicz, zastępca dowódcy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 

Obowiązkiem każdego żołnierza WOT jest ukończenie raz w roku tego typu szkolenia, w wymiarze 14 dni.

Żołnierze 92. batalionu lekkiej piechoty szkolą się w trudnych, zimowych warunkach poligonowych. Choć pogoda daje się we znaki żołnierze z pełnym zaangażowaniem i satysfakcją realizują swoje zadania na zimowym szkoleniu zintegrowanym – podsumowuje zajęcia dowódca kompanii 92 batalionu lekkiej piechoty z Kutna.

 

Żołnierze 9ŁBOT sukcesywnie podnoszą swoje kwalifikacje oraz umiejętności w zakresie szkolenia strzeleckiego. W oparciu o obiekty szkoleniowe w Orzyszu łódzcy Terytorialsi doskonalili technikę prowadzenia celnego oraz skutecznego ognia z broni osobistej będącej na wyposażeniu indywidualnym żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Szkolenie pozwoliło także na podniesienie zdolności do wykrywania i zwalczania grup dywersyjno-rozpoznawczych. Zgrupowanie pododdziałów wchodzących w skład 9ŁBOT potrwa do końca marca.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

4


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rambo ~Rambo (Gość)16.03.2023 11:38

Brawo, trzymam mocno kciuki za polskie Wojsko.

45


Moszczenicanin ~Moszczenicanin (Gość)16.03.2023 18:12

Trudne zimowe warunki.
Patrzę za okno i jakoś nie widzę...

33


Alfa ~Alfa (Gość)16.03.2023 14:10

Tylko pokój może nam zwykłym ludziom dać dobrobyt. Ujadacze precz !

80


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat