Advertisement

Artykuły do tagu: studia

Akademia Piotrkowska już po uroczystej inauguracji
Piotrków już oficjalnie ma swoją samodzielną uczelnię. 1 czerwca odbyła się uroczysta inauguracja działalności Akademii Piotrkowskiej. Przybyłych gości, polityków, naukowców i studentów witał powołany niedawno rektor uczelni, Dariusz Rogut. W czasie przemówień padły między innymi deklaracje rządowego wsparcia dla piotrkowskiej braci akademickiej.
Walencja stolicą szkolnictwa wyższego podczas V Międzynarodowego Spotkania Rektorów Universia
Spotkanie prawie 700 rektorów i przedstawicieli środowiska akademickiego z całego świata, odbędzie się w Walencji w dniach 8-10 maja. Dołączą do niego także osobistości ze świata polityki i biznesu. Na liście gości są między innymi Ignacio Cirac – hiszpański fizyk i laureat nagrody Księcia Asturii oraz Larry Summers – ekonomista, rektor i były sekretarz skarbu USA.
Posłowie za utworzeniem Akademii Piotrkowskiej, ale...
Podczas 73. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej wśród omawianych kwestii znalazła się dyskusja na temat utworzenia Akademii Piotrkowskiej. Zdecydowana większość parlamentarzystów wypowiadała się przychylnie na temat tego pomysłu i deklarowała swoje poparcie. Ostatecznie wskutek zgłoszonych przez polityków poprawek, projekt ustawy został skierowany do ponownego rozpatrzenia przez Komisję Edukacji, Nauki i Młodzieży.
Z. Ziemba: Będziemy mieli własną uczelnię
Trwają prace nad przyznaniem piotrkowskiej uczelni statusu samodzielnej akademii. Zajmuje się tym m.in. rząd. W czwartek w radiu Strefa FM wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba zdradził, że poddanie tego projektu pod głosowanie jest jedynie kwestią czasu.
Gaudeamus na początek roku akademickiego
Tradycyjną pieśnią "Gaudeamus igitur" Społeczna Akademia Nauk w Łodzi zainaugurowała nowy rok akademicki 2022/2023. Podczas uroczystości aula, która była miejscem spotkania, wypełniła się po brzegi, a studenci byli świadkami uroczystej immatrykulacji, czy nadania stopni doktorskich.
Matura w ręku, pora wybrać uczelnię
Czym kierować się przy wyborze uczelni, by zapewnić sobie łatwy start w przyszłość? Wybór szkoły wyższej to bardzo ważny krok, dlatego warto dowiedzieć się, czy uczelnia oferuje coś poza programowym minimum, poznać opinie studentów i absolwentów oraz proponowane kierunki i sprawdzić infrastrukturę.
Nowoczesne studia w Łodzi. Studiuj, pracuj, zyskuj z uczelnią WSB Łódź
Studenci coraz częściej chcą łączyć naukę z pracą zawodową – najlepiej już od pierwszego roku studiów. W wielu wypadkach jest to jednak niemożliwe. W Łodzi powstała jednak niedawno uczelnia, która umożliwia jednoczesne studiowanie i rozwijanie swojej kariery zawodowej. Mowa o Wyższej Szkole Bankowej w Łodzi.
Na jakiej uczelni wybrać studia prawnicze w Łodzi?
Studiowanie to jeden z najistotniejszych okresów w życiu. Od tego zależy Twoja przyszłość, to jaką zdobędziesz pracę oraz jakie kompetencje nabędziesz. W ten sposób staniesz się wartościowym kandydatem na wymarzone stanowisko, będąc przede wszystkim konkurencją dla innych. Dlatego wybór odpowiedniej uczelni jest tak istotny. Staje się on jeszcze ważniejszy, gdy zamierzasz podjąć studia prawa.
Pokaż swoją kreatywność i wygraj indeks na studia
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi kształci w modelu kreatywnym od 28 lat. Kreatywność była podstawą założenia uczelni i dzięki niej cały czas się rozwija. Stąd pomysł na konkurs, w którym do wygrania jest indeks na wybrany kierunek i możliwość studiowania za darmo przez rok. Co trzeba zrobić, by wygrać?
Rekordowe wsparcie UJK w Kielcach dla Filii w Piotrkowie
Czy piotrkowska Filia UJK ma szanse powalczyć o studentów? Władze uczelni są przekonane, że tak. Za obietnicami zmian idą konkretne projekty i pieniądze.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat