Artykuły do tagu: Sta

Co dzieje się w budynku SP 12? Marlena Wężyk-Głowacka pyta i składa interpelację
Marlena Wężyk-Głowacka składa interpelację w sprawie zaawansowania prac modernizacyjnych w Szkole Podstawowej nr 12. Piotrkowska radna dopytuje m.in. o dotrzymanie terminu zakończenia robót.
O szpitalu i drogach podczas sesji
Zmiany w budżecie powiatu piotrkowskiego na rok 2023, a także kwestia przejęcia świadczeń szpitalnych z zakresu położnictwa, ginekologii, neonatologii oraz pediatrii przez Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim (SSW) - to główne tematy, jakie były przedmiotem ostatniej Sesji Rady Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim. Pochylono się także nad tematem dróg.
02.02.2023 10:33
Eksperymenty w Mediatece
Minicentrum nauki do samodzielnego eksperymentowania można już odwiedzać w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia. Miniphänomentę, bo tak nazywa się ta wyjątkowa wystawa, oficjalnie otwarto w środowe popołudnie.
Opowiedzą o Powstaniu Styczniowym
Gmina Aleksandrów zaprasza na konferencję popularno-naukową organizowaną z okazji 160. rocznicy Powstania Styczniowego. Spotkanie zaplanowano w najbliższą sobotę w świetlicy w Skotnikach.
Występy, wystawy, kiermasze i Moto WOŚP - sztab 3657 gra w 31. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (ZDJĘCIA)
Z atrakcji można było skorzystać w kilku lokalizacjach. W CH Echo zorganizowano gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy czy fotobudkę. Nie zabrakło tam też wolontariuszy z puszkami. Ponadto na górnym parkingu można było podziwiać wystawę aut oraz motocykli.
Podświetlany napis z nazwą miasta stanął w centrum Rozprzy
To jeden z elementów, którymi samorząd chce podkreślić fakt odzyskania praw miejskich. Znajduje się on przy DK 91, dzięki czemu widoczny jest nie tylko dla mieszkańców, ale również dla podróżujących.
Stanowisko Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej w sprawie ustawy wprowadzającej mechanizm ograniczenia podwyżek cen ciepła
„Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę spowodowała bardzo trudną sytuację na rynkach paliw, co przekłada się również na wyższe koszty wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Specyfika rynku ciepła, który w przeciwieństwie do rynku energii elektrycznej ma charakter lokalny, a dodatkowo zasady taryfowania wytwarzania ciepła są odmienne w przypadku ciepłowni i jednostek kogeneracji, powoduje, że odbiorcy w poszczególnych miastach w różnym stopniu, terminie i z inną częstotliwością odczuwają podwyżki cen ciepła. Wejście w życie ustawy ochroni odbiorców przed wysokimi kosztami ciepła, a jednocześnie pozwoli wytwórcom ciepła na jego produkcję w oparciu o zatwierdzoną przez prezesa URE taryfę” - komentuje ustawę wprowadzającą mechanizm ograniczenia podwyżek cen ciepła Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. oraz prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.
Sejm uchwalił nowelizację ustawy ograniczającą podwyżki cen ciepła
Sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustawy wprowadzającą mechanizm ograniczenia wzrostu cen dla odbiorców ciepła do 40 proc. Teraz ustawa trafi do dalszych prac w Senacie.
Zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
W najbliższy weekend (28-29.01.2023) odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze będą kwestować także na terenie gminy Wolbórz. Nie zabraknie też koncertów oraz wydarzeń towarzyszących.
Burzliwa sesja nadzwyczajna w sprawie ciepła
Marne widowisko, chaos i bałagan - tak w skrócie można opisać wtorkową nadzwyczajną sesję Rady Miasta w Piotrkowie, która trwała prawie 6 godzin. Dotyczyła ona podwyżek za ciepło systemowe. Miejscy radni zakończyli obrady po godzinie 23.00. Uczestniczyli w nich także mieszkańcy, którzy domagają się obniżek.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat