Advertisement

Artykuły do tagu: scena

Scena już powstaje! Zmiany w organizacji ruchu
Na placu Kościuszki rozpoczęła się już budowa sceny głównej tegorocznych Dni Piotrkowa. Już dziś ulicami miasta pobiegną uczestnicy półmaratonu, a od jutra cześć imprezowa święta. Pamiętajcie, o zamknięciach ulic związanych z obchodami.
„Będzie, będzie zabawa, będzie się działo!”. Gwiazdy na scenach Piotrkowa i regionu
Rozpoczniemy w Grabicy już w niedzielę, potem będzie Wola Krzysztoporska, Moszczenica, Wolbórz, Gorzkowice, Piotrków i Rozprza. W takiej kolejności, w poszczególnych miastach i gminach będziemy w tym roku bawić się na imprezach plenerowych. Szykuje się dobra zabawa przy świetnej muzyce.
MOK wraca z wakacyjnymi teatrzykami
Jak co roku w okresie letnim, przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, zapraszają wszystkie dzieci z opiekunami na wakacyjne teatrzyki. W każdy wakacyjny wtorek o godz. 11:00 zaprezentują się aktorzy z całej Polski.
Przeznaczenie wystąpi małej plenerowej scenie MOK
W sobotę (28 sierpnia) o godzinie 18.00 w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK przy ul. Słowackiego 13 odbędzie się koncert „Letni zapach kawy”. Na małej scenie plenerowej wystąpi grupa poetycko-muzyczna „Przeznaczenie”. Bezpłatne wejściówki można odebrać w siedzibie OEA w godzinach 9:00 – 16:00.
Co dalej ze Sceną Jaracza w Piotrkowie?
Ponad 100 spektakli w ciągu 9 lat. Od 2009 roku piotrkowianie, którzy kochają teatr, mogą korzystać z dobrodziejstw obecności Sceny Jaracza w mieście. W 2018 roku kończy się umowa zawarta między piotrkowskim MOK-iem a łódzkim teatrem.
Jazz znów zabrzmi na zamku
W Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim w ramach XXIII koncertu z cyklu Jazz Scena Zamek zaprezentowany zostanie kolejny projekt muzyczny Grzegorza Rogali.
Jazzowy
Kolejna muzyczna uczta czekała na tych, którzy zdecydowali się przyjść na piątkowy koncert do Miejskiego Ośrodka Kultury. Tym razem na Letniej Scenie zagrał kwintet „New Bone”, jeden z najbardziej uznanych i cenionych zespołów jazzowych w Polsce.
Reggaeside zagrał w Piotrkowie
Finaliści programu "Must be the music. Tylko muzyka" wystąpili w Piotrkowie. Zespół Reggaeside zagrał koncert na Letniej Scenie MOK-u. Muzyka reggae z elementami rocka, funky i nutką popu okazała się na tyle energetyczną mieszanką dźwięków, iż publiczności w dobrej zabawie nie przeszkodził nawet deszcz.
Utwory piotrkowskich poetów w interpretacji aktorów teatru
Teatr „Władcy sławy” z Gimnazjum nr 4 wystawił we wtorek, 28 czerwca, na scenie Centrum Idei Ku Demokracji, spektakl oparty na tekstach piotrkowskich poetów. W „Przeszło nie minęło” można było usłyszeć między innymi utwory Barbary Gajewskiej, Joanny Antoniów-Banach, Witolda Stawskiego, Aleksandry Fidziańskiej, Zdzisława Dziubeckiego oraz nieobecnego już Jerzego Włodzimierza Miszteli. Spektaklowi towarzyszyła prezentacja multimedialna, na którą złożyły się fotografie dawnego Piotrkowa.
Kolejny świetny spektakl na scenie MOK-u
Spektakl „Pamięć wody” w wykonaniu łódzkiego Teatru im. Jaracza okazał się prawdziwą ucztą dla koneserów sztuki. Z pozoru banalna historia o rodzinnym spotkaniu sióstr w przededniu pogrzebu ich matki okazała się tragikomiczną opowieścią o zwalczaniu własnych demonów, o poczuciu samotności i nieumiejętności radzenia sobie z problemami. Dobry scenariusz i jeszcze lepsza gra aktorska.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat