Artykuły do tagu: Roman Drozdek

OSP – bo bezpieczniej! Kanalizacja – bo taniej!
„Nie znam sposobu przeliczania wartości życia ludzkiego na złotówki, ale nawet gdybym znał, to życie jest dla mnie wartością nadrzędną.” Wywiad z Romanem Drozdkiem, wójtem gminy Wola Krzysztoporska.
Absolutorium dla wójta Romana Drozdka
To pierwszy, ale na pewno nie ostatni, w tym roku przypadek, w którym wójt gminy w naszym regionie dostaje od radnych absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. W minionym tygodniu od radnych Woli Krzysztoporskiej otrzymał je wójt Roman Drozdek.
Tak świętowała Wola Krzysztoporska [dużo zdjęć]
Święto Gminy Wola Krzysztoporska odbyło się w sobotę (27 maja) na boisku sportowym przy ul. Cmentarnej. Tegoroczne wydarzenie było jeszcze bardziej wyjątkowe, bo gmina świętuje 50-lecie istnienia. Na scenie dla zgromadzonej publiczności zagrały m.in. Topky i Stachursky.
Dofinansowanie na plac zabaw i siłownię w Stradzewie
Wkrótce w Stradzewie powstanie plac zabaw z siłownią zewnętrzną. Gmina Wola Krzysztoporska uzyskała na ten cel dofinansowanie z budżetu województwa łódzkiego. Umowa w tej sprawie podpisana została 29 lipca 2021 r.
Posterunek policji w Woli Krzysztoporskiej powstanie później
W listopadzie ubiegłego roku wmurowano akt erekcyjny, w czerwcu 2020 miało być otwarcie, niestety nowy posterunek policji w Woli Krzysztoporskiej tak szybko nie powstanie. Wykonawca nagle zszedł bowiem z placu budowy.
Mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska dostaną maseczki
Gmina Wola Krzysztoporska rozpoczęła akcję rozdawania mieszkańcom maseczek ochronnych. Do posesji dostarczą je sołtysi i strażacy ochotnicy, którzy również dla siebie otrzymają niezbędne wyposażenie w postaci okularów ochronnych, maseczek i kombinezonów. Podobne wyposażenie trafi także do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Chcesz wybudować lub rozbudować chlewnię? Musisz też stworzyć biogazownię
Wójt gminy Wola Krzysztoporska zamierza stawiać taki warunek każdemu rolnikowi, który będzie chciał wybudować nową, dużą chlewnię lub rozbudować już istniejącą, znajdującą się na terenie gminy. Ma to zapobiec największej uciążliwości, związanej z takimi inwestycjami, czyli wszechobecnemu odorowi, który jest odczuwalny po wylaniu gnojowicy.
Jednogłośne absolutorium dla wójta Romana Drozdka
Radni gminy Wola Krzysztoporska jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu absolutorium wójtowi Romanowi Drozdkowi. Dotyczyło ono wykonania rekordowego budżetu 2018 r. Po raz pierwszy w historii gminy dochody i wydatki przekroczyły kwotę 60 mln zł, a na inwestycje wydano ponad 23 mln zł.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat