Od 1 stycznia 2022 roku to ZUS będzie przyjmował wnioski o nowe świadczenia „Rodzina 500+” i je wypłacał. Gminy będą natomiast kontynuowały wypłaty przyznanych już świadczeń do końca okresu, na jaki zostały przyznane, czyli do końca maja 2022 r. Nie trzeba w tej sprawie składać nowych wniosków, a ewentualne wątpliwości należy konsultować się z pracownikami gmin.
Nest Bank już wkrótce zrewolucjonizuje swoją identyfikację wizualną. Bank pokazał nowy logotyp i projekt strony internetowej, zapowiada także duże zmiany w bankowości online. Pierwsze zmiany planowane są na koniec pierwszego kwartału 2022 r.
Z badań wynika, że przeciętny Polak-dłużnik ma do spłacenia prawie 25 tysięcy złotych. Czy nasze długi w pandemii rosną, czy wręcz przeciwnie? Ile winien jest rekordzista?
O nowych wynagrodzeniach dla burmistrza i członków Rady Miejskiej dyskutowali podczas ostatniej sesji wolborscy radni. Korekta wynagrodzeń będzie dotyczyła również sołtysów pracujących na terenie całej gminy. Podniesiono również ekwiwalent za udział w akcjach strażaków ochotników.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwraca uwagę, że czas na składanie wniosków o tzw. „wyprawkę szkolną” powoli zbliża się do końca. Wnioski z programu „Dobry Start” można składać do 30 listopada.
Wolbórz otrzymał z rezerwy budżetu państwa milion złotych. Pieniądze zostaną wykorzystane na zaplanowane wcześniej inwestycje, z których część jest już w trakcie realizacji. Jedną z nich jest np. przebudowa szkoły w Goleszach Dużych.
Około 60 mln złotych rocznie zyska budżet gminy Bełchatów dzięki propozycji wojewody Tobiasza Bocheńskiego. Zakłada ona wchłonięcie przez gminę
Bełchatów fragmentu dotychczasowego terenu Kleszczowa, wraz z budynkiem Elektrowni Bełchatów i związanymi z nią dochodami. Włodarze okalającej Bełchatów gminy zapowiadają, że funduszami podzielą się także z innymi dotychczas wykluczonymi samorządami z ziemi bełchatowskiej. Wójt Konrad Koc w czwartek (23 września) zorganizował konferencję, na której wspólnie z burmistrzem Zelowa oraz posłanką Małgorzatą Janowską poparli ewentualne zmiany terytorialne.
Z projektu przyszłorocznego budżetu państwa wynika, że w subwencji oświatowej nie ma pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli. Z kolei niskie płace zniechęcają młodych do podjęcia pracy w szkołach, a doświadczeni nauczyciele rezygnują z pracy – powiedział prezes ZNP Sławomir Broniarz.
Za ten projekt zapłacimy my wszyscy. Społeczności lokalne w ciągu 10 lat stracą 145 mld zł, podczas gdy budżet centralny zyska per saldo 27 mld” – piszą w specjalnym komunikacie przedstawiciele Związku Miast Polskich.
Siedem sołectw w gminie Wola Krzysztoporska uzyskało dofinansowanie w postaci grantów w ramach programu „Sołectwo na plus” realizowanego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Dotacje celowe uzupełnione o wkład własny gminy posłużą realizacji małych projektów lokalnych.