Advertisement

Artykuły do tagu: łódzkie

Stawiamy na młodzież i solidne kształcenie
Działają i próbują forsować swoje pomysły, bo wiedzą, że przyszłość należy do nich. W Łodzi odbył się I Młodzieżowy Kongres Województwa Łódzkiego. To inicjatywa Młodzieżowego Sejmiku Województwa Łódzkiego, który działa przy Urzędzie Marszałkowskim. - To przede wszystkim znakomita okazja do wymiany doświadczeń i integracji - mówił Jakub Kuster, przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Łódzkiego.
Robert Telus nowym szefem PiS w Łódzkiem
Robert Telus, poseł Prawa i Sprawiedliwości z okręgu wyborczego nr 10 będzie szefem PiS w województwie łódzkim. Były minister rolnictwa poinformował o swojej nowej funkcji w swoich mediach społecznościowych. Formalnie nominację na to stanowisko odbierze w środę (29.11.2023) po południu.
22.11.2023 13:05
Zdrowym być!
Dziś wiek to tylko liczba, a dowodem na to jest aktywność seniorów w Łódzkiem. Seniorzy z naszego regionu chcą się rozwijać, uczyć, integrować i ćwiczyć. Dbają o zdrową dietę i chętnie wychodzą do teatru czy kina. Chcą też czuć się bezpieczni. Dlatego Województwo Łódzkie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom seniorów zawsze ma dla nich przyjazną ofertę
Świadczenia honorowe dla 100-latków w Łódzkiem
231 osób z województwa łódzkiego pobiera z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych świadczenie honorowe, przyznawane osobom, które skończyły 100 lat. Świadczenie wypłacane jest co miesiąc wraz z dotychczasową emeryturą lub rentą.
13.11.2023 08:34
Smardzewice welcome to
Romantyczny spacer promenadą nad Zalewem Sulejowskim? A może na molo? Teraz to jest możliwe. W Smardzewicach koło Tomaszowa Mazowieckiego powstał uroczy teren turystyczno-rekreacyjny. Jest plac zabaw, siłownia na świeżym powietrzu, promenada wzdłuż brzegów zalewu, odnowione molo, piaszczysta plaża i odpowiednia infrastruktura. Latem dzieci będą mogły skorzystać również z wodnego placu zabaw.
Więcej patroli na Wszystkich Świętych
Akcja „Wszystkich Świętych" w tym roku rozpocznie się dla policjantów z województwa łódzkiego 31 października i potrwa do 5 listopada. Wiele osób w tym czasie zdecyduje się wydłużyć sobie weekend, aby odwiedzić groby swoich najbliższych i przy okazji spotkać się z rodziną. W tym okresie możemy spodziewać się też wzmożonego ruchu na polskich drogach.
Łódzkie na plus – podsumowanie tygodnia w skrócie
Ponad 375 mln euro zostanie wydanych na transformację regionu bełchatowskiego. Jak najlepiej zagospodarować te pieniądze, jakie są możliwości ich pozyskania, jaki jest plan dla regionu bełchatowskiego – o tym rozmawiali uczestnicy IV Forum Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju – Łódzkie 2023, w którym uczestniczył w Uniejowie Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.
Frekwencja w naszym regionie wyraźnie wyższa niż w 2019
W całym województwie łódzkim, ale również w Piotrkowie Trybunalskim, powiecie piotrkowskim oraz okręgu wyborczym nr 10 frekwencja w tegorocznych wyborach do Sejmu była znacznie wyższa niż wówczas, gdy wybieraliśmy posłów poprzedniej kadencji. W każdym przypadku zanotowaliśmy wzrost o kilkanaście punktów procentowych.
Kardiologia w Biegańskim w województwie łódzkim już działa
9 października 2023 roku otworzono odnowiony Oddział Kardiologiczny w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi. Odgrywa on kluczową rolę w zapewnieniu wysokiej jakości opieki kardiologicznej oraz leczenia pacjentów z terenu całego województwa łódzkiego. Oddział został przebudowany i doposażony w nowoczesny sprzęt, dzięki czemu poprawiła się jakość usług medycznych, a placówka stała się bardziej dostępna. Było to możliwe dzięki wsparciu Funduszy Europejskich, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz wykorzystaniu środków własnych szpitala.
Otwarcie Oddziału Kardiologicznego w szpitalu Biegańskiego w Łodzi
W poniedziałek otwarty został odnowiony oddział kardiologiczny w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat