Artykuły do tagu: ZNP

ZNP: z projektu budżetu państwa wynika, że nie ma pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli
Z projektu przyszłorocznego budżetu państwa wynika, że w subwencji oświatowej nie ma pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli. Z kolei niskie płace zniechęcają młodych do podjęcia pracy w szkołach, a doświadczeni nauczyciele rezygnują z pracy – powiedział prezes ZNP Sławomir Broniarz.
Nauczyciele wznawiają strajk
Nauczyciele znów strajkują. Tym razem protest ma być jednak inny niż ten wiosenny. Szkoły nie będą zamknięte, więc rodzice nie muszą obawiać się o swoje dzieci. Nauczyciele chcą pokazać istotne kwestie dotyczące ich pracy. Zdecydowali się więc na strajk włoski.
Tegoroczne matury zagrożone?
Do dziś nauczyciele powinni wystawić oceny końcowe tegorocznym maturzystom, jednak z powodu strajku, nie zrobili tego. Może to uniemożliwić absolwentom napisanie egzaminu dojrzałości.
Pierwsze placówki w regionie przerywają strajk
Dzisiaj czwarty dzień strajku nauczycieli. W Piotrkowie i regionie strajkuje zdecydowana większość pedagogów. Okazuje się jednak, że niektóre placówki przerywają protest.
Protest na piotrkowskim Rynku z poparciem dla nauczycieli
Kilkadziesiąt osób zebrało się we wtorek w Rynku Trybunalskim, aby poprzeć strajk nauczycieli. Protest zorganizowała Małgorzata Pingot, która wielokrotnie wcześniej organizowała podobne demonstracje w Piotrkowie.
W Piotrkowie i powiecie nauczyciele też strajkują
Fiaskiem zakończyły się niedzielne rozmowy rządu ze związkowcami. Dlatego w poniedziałek w całym kraju, w tym również w naszym regionie nauczyciele strajkują. W Piotrkowie wyjątkiem jest III LO oraz Centrum Kształcenia Praktycznego.
Ponad 96% placówek w Piotrkowie i powiecie za strajkiem
Nauczyciele z 77 na 80 placówek oświatowych w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim opowiedzieli się za strajkiem, który zaplanowano na 8 kwietnia – wynika z naszych nieoficjalnych informacji. Ostateczne wyniki referendum mają być znane jeszcze w poniedziałek 25 marca.
Nauczyciele z prawie wszystkich szkół w Piotrkowie w sporze zbiorowym z dyrektorami
Nauczyciele z ponad 90% placówek oświatowych z Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego pozostają w sporze zbiorowym z dyrektorami szkół. W tych szkołach zostanie zorganizowane referendum, które pokaże, ilu z nich rzeczywiście poprze strajk. Ten miałby się rozpocząć 8 kwietnia.
Artur Ostrowski: Strajk nauczycieli na pewno się odbędzie
Artur Ostrowski, b. poseł SLD i działacz Związku Nauczycielstwa Polskiego twierdzi, że strajku pedagogów nie da się uniknąć. Termin na razie nie jest znany, ale na pewno dojdzie do niego jeszcze w tym roku szkolnym.
Czy w Piotrkowie też mamy „belferski strajk”?
Najpierw policjanci, później pracownicy sądowi, teraz nauczyciele. Piotrkowscy pedagodzy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej, która została poparta przez przedstawicieli Związku Nauczycielstwa Polskiego.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat