Advertisement

Artykuły do tagu: Golesze

Więźniowie sprzątali las
Osadzeni, którzy odbywają karę pozbawienia wolności w oddziale piotrkowskiego więzienia w Goleszach, zostali oddelegowani do sprzątania leśnych terenów w gminie Wolbórz. To nie pierwszy raz, kiedy władze Aresztu Śledczego wysyłają więźniów do tego typu akcji. W kwietniu podobne działania odbywały się na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.
Golesze z nowoczesną szkołą i nową drogą [ZDJĘCIA]
Nowoczesna szkoła w Goleszach Dużych w gminie Wolbórz została oficjalnie otwarta. To placówka, która już od wielu lat służy tutejszej społeczności, ale w ostatnich latach przeszła gruntową modernizację. Podobnie jak pobliska droga, która także od niedawna w zupełnie nowej odsłonie służy kierowcom.
Wielka inwestycja drogowa zakończona
Droga łącząca główne szlaki komunikacyjne z terenami inwestycyjnymi oraz rekreacyjnymi została oddana do użytku w gminie Wolbórz. Tym samym zakończyła się największa inwestycja drogowa w powiecie piotrkowskim w ostatnim czasie. Prace budowlane rozpoczęły się w 2021 roku, a mowa o przebudowie 5 km odcinka drogi powiatowej Studzianki - Golesze Duże, łączącego dwie ważne drogi: ekspresową S-8 z krajową DK-12.
Bezpłatne hospicjum ruszyło w Goleszach Dużych
Bezpłatne Hospicjum Domowe uruchomione zostało w Przychodni Amicus-Med w Goleszach Dużych. Łódzki NFZ podpisał umowę na realizację świadczeń zdrowotnych.
Startuje gruntowny remont w podstawówce
Ponad 7 mln zł kosztować będzie przebudowa Szkoły Podstawowej w Komornikach. Po inwestycji w placówce w Goleszach to już kolejna szkoła w gminie Wolbórz, która ma być nowoczesna i energooszczędna.
Golesze Duże wśród najlepszych w Polsce
Nagrodę 3000 zł otrzymało sołectwo Golesze Duże w Ogólnopolskim Konkursie Fundusz Sołecki - Najlepsza Inicjatywa. Nagrodę odebrał podczas gali w Lublińcu Zbigniew Klewin, sołtys sołectwa.
Szkoła w Goleszach już po remoncie [ZDJĘCIA]
Nowoczesne klasy z multimedialnym wyposażeniem, przestronne jasne korytarze, funkcjonalna stołówka z kącikiem gier i zabaw – tak po zakończonym remoncie wygląda budynek szkoły podstawowej i przedszkola w Goleszach Dużych w gminie Wolbórz.
Skazani przygotowują mieszkania dla uchodźców
Skazani odbywający karę pozbawienia wolności w oddziale zewnętrznym piotrkowskiego Aresztu Śledczego w Goleszach zostali skierowani do pomocy przy remoncie lokali dla Ukraińców uciekających przed wojną. Przygotowuje je gmina Wolbórz, a ppłk Robert Sójta odpowiedział tym samym na prośbę burmistrza Andrzeja Jarosa.
Golesze najlepsze w badmintona [ZDJĘCIA]
Drużyna sołectwa Golesze okazała się najlepsza podczas II Sołeckiego Turniej w Badmintona. Do zwycięzców powędrował Puchar Burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa.
Szkoła (prawie) gotowa [ZDJĘCIA]
Kończy się niezwykle ważna inwestycja. Trwają prace porządkowe i wyposażanie Szkoły Podstawowej w Goleszach Dużych. Budynki szkoły zostały rozbudowane i wyremontowane.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat