W piotrkowskiej Budowlance rywalizowali o złotą kielnię. Z okazji Dnia Budowlańca uczniowie wzięli udział w specjalnych zawodach.
Remont jednej z dróg w gminie Wolbórz, mocno utrudnia życie mieszkańcom. Chodzi o około kilometrowy odcinek w sołectwie Golesze Duże. Co gorsza, zdaniem jednego ze słuchaczy magazynu Magiel w Strefie FM, obecnie nie są tam prowadzone żadne prace, a mimo to, jeździć nie można.
Mamy dobre informacje. Po opublikowaniu w mediach wizerunków poszukiwanych nastolatków, policja szybko ustaliła miejsce ich pobytu. Cała trójka jest już pod opieką rodzin.
Zabrał koledze kluczyki, odjechał i rozbił auto. Wcześniej mężczyźni razem pili alkohol. Nietrzeźwy 23-latek policjantom tłumaczył, że chciał tylko załatwić swoje sprawy.
Rolnicy prowadzący swoje gospodarstwa na terenie gminy Rozprza, świętowali w miniony weekend zakończenie żniw. Uroczysta Msza Święta dożynkowa, została odprawiona w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Rozprzy.
Życie ludności cywilnej zamieszkującej nasze miasto było bardzo trudne już od pierwszych dni września 1939 roku. Miasto w wyniku działań wojennych było kilkukrotnie bombardowane, a w dniach 4-6 września w okolicy rozegrała się bitwa pod Piotrkowem. Niestety po zakończeniu regularnych walk, cywilom wcale nie było łatwiej. Życie piotrkowian pod niemiecką okupacją opisuje dr Małgorzata Piotrowska. Zapraszamy do lektury pierwszej części jej tekstu.
"Już w pierwszych dniach okupacji wprowadzono godzinę policyjną oraz zakaz spotykania się w większym gronie osób. Niemiecki okupant szybko zadbał również o unicestwienie wszelkich przejawów życia kulturalnego polskich mieszkańców Piotrkowa" - pisze w drugiej części tekstu poświęconego życiu piotrkowian pod okupacją dr Małgorzata Piotrowska.
Bieda i głód - to największe problemy, z którymi musieli mierzyć się piotrkowianie w czasie niemieckiej okupacji. Wynikały one m.in. z niedostatecznego zaopatrzenia miasta w liczne towary, a także reglamentacji artykułów spożywczych wprowadzonej już 1939 roku. O tym, jak mieszkańcy miasta radzili sobie z codziennymi trudnościami dowiecie się z trzeciej, ostatniej części opowieści o życiu w okupowanym Piotrkowie.
W związku z kolejnym etapem prac na budowie autostrady A1 między węzłami Piotrków Trybunalski i Kamieńsk (odc. „B”), w najbliższy wtorek i środę (28 – 29 września) należy spodziewać się dodatkowych utrudnień. Ma to związek z koniecznością wykonania prac zabezpieczających na dwóch wiaduktach w obrębie węzła Kamieńsk.
Otwarcie rynku pracy po wejściu Polski do Unii Europejskiej sprawiło, że w wielu branżach pojawiły się nowe perspektywy zawodowe. Taką branżą jest praca w opiece nad osobami starszymi za granicą. Ze względu na coraz bardziej starzejące się społeczeństwo, jest to branża dynamicznie się rozwijająca – opieka nad seniorami to profesja niezwykle potrzebna, ale jednocześnie bardzo wymagająca. Na czym polega? Kto może podjąć taką pracę? Wyjaśniamy.