Reklama

Artykuły do tagu: ludność

Tracimy mieszkańców. Nadal
Prawie 22 tysiące mieszkańców straciło nasze województwo na przestrzeni roku. Ilu piotrkowian ubyło i czy można temu jakoś przeciwdziałać?
Życie codzienne piotrkowian w okupowanym mieście cz. 1
Życie ludności cywilnej zamieszkującej nasze miasto było bardzo trudne już od pierwszych dni września 1939 roku. Miasto w wyniku działań wojennych było kilkukrotnie bombardowane, a w dniach 4-6 września w okolicy rozegrała się bitwa pod Piotrkowem. Niestety po zakończeniu regularnych walk, cywilom wcale nie było łatwiej. Życie piotrkowian pod niemiecką okupacją opisuje dr Małgorzata Piotrowska. Zapraszamy do lektury pierwszej części jej tekstu.
Urząd Miasta szuka rachmistrzów
1 lutego rozpoczyna się nabór na rachmistrzów spisowych, którzy będą pracować podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 roku. Pracę można podjąć także w Piotrkowie Trybunalskim
W Woli Krzysztoporskiej przybywa mieszkańców
Spośród wszystkich gmin powiatu piotrkowskiego największy przyrost ludności odnotowano (w ciągu 4 ostatnich lat) w Woli Krzysztoporskiej.
Województwo podejmuje walkę z wyludnieniem
Ponad 100 tysięcy ludzi - tylu mieszkańców województwa łódzkiego ubyło w ciągu ostatnich 12 lat. Zarząd Województwa postanowił podjąć walkę z wyludnianiem się naszego regionu. W jaki sposób?
Piotrków Trybunalski wymiera?
Maleje liczba mieszkańców Piotrkowa. Tylko w ubiegłym roku w porównaniu z 2011 ubyło w mieście 450 osób. Jeszcze w 2007 roku liczba urodzeń była nieco większa niż zgonów. Kolejny rok wypadł pod tym względem prawie na równi. Od 2009 roku w Piotrkowie umiera znacznie więcej ludzi niż się rodzi. Spadek liczby narodzin, wzrost liczby zgonów i emigrujący piotrkowianie – to główne przyczyny spadku liczby ludności w piotrkowskim grodzie.
W Tomaszowie znowu ubyło ludności. Tym razem w ciągu roku o około 600 osób. Na koniec 2012 roku w mieście zameldowanych było 64 tysiące 100 osób. Na koniec 2011 64 tysiące 797.
Najmniej, bo zaledwie 1794 osoby, liczył Piotrków w 1793 roku. Najwięcej - przeszło 80 tysięcy - pod koniec lat 80. minionego stulecia…
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat