Artykuły do tagu: statystyka

Jak kształtuje się bezrobocie w Piotrkowie i powiecie?
Bezrobocie w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim zaczyna spadać. Tak wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie.
Ponad 19 mln 278 tys. osób w Polsce jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19
W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce ponad 19 mln 278 tys. osób – podano na rządowych stronach.
Dr Gierczyński: Polacy żyją o trzy lata krócej, niż statystyczny Europejczyk
Średnie dalsze trwanie życia w chwili urodzenia jest w Polsce o 3 lata krótsze, niż średnia w UE – powiedział ekspert zdrowia dr n. med. Jakub Gierczyński. We wszystkich krajach postsocjalistycznych żyje się krócej, niż w Europie Zachodniej. Jedynie Czesi zbliżają się do średniej w całej UE.
Co szósty osadzony ma na koncie przestępstwo drogowe
Prawie 12 tys. obecnie osadzonych w zakładach karnych i aresztach śledczych ma na swoim koncie przestępstwo drogowe - wynika z danych przekazanych PAP przez Centralny Zarząd Służby Więziennej. Oznacza to, że przestępstwo drogowe popełnił co szósty z nich; nie zawsze było ono głównym powodem kary.
KGP: od początku wakacji doszło do 106 wypadków ze skutkiem śmiertelnym
W piątek doszło do siedmiu kolejnych wypadków ze skutkiem śmiertelnym, a od początku wakacji to już 106 takich wypadków - poinformowała Komenda Główna Policji. Policjanci zaapelowali do kierujących o rozwagę i odpowiedzialność na drodze.
Przybywa zaszczepionych przeciw COVID-19
Dokładnie 25,43% mieszkańców Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego jest już w pełni zaszczepiona przeciw COVID-19. W samym Piotrkowie Trybunalskim zaszczepiło się 29,3% mieszkańców, czyli 21 172 osoby. Jeśli weźmiemy pod uwagę wartości procentowe, to na kolejnych miejscach wśród zaszczepionych pełną dawką są mieszkańcy gmin Czarnocin (26,8%) oraz Ręczno (26,1%).
Piesi bezpieczniejsi na drodze, ale z ich winy ginie coraz więcej osób
W 2019 r. doszło w Polsce do 7005 wypadków z udziałem pieszych, a w ich wyniku 793 osoby poniosły śmierć. Najczęstszą ich przyczyną było nieustąpienie przez kierowców pierwszeństwa na przejściach (63,1%). Jednocześnie piesi spowodowali 1879 wypadków, w których zginęły 372 osoby.
Prognoza sprzed lat się sprawdza... niestety
W 1999 roku niedawno utworzony Urząd Marszałkowski w Łodzi opublikował diagnozę stanu społeczno-gospodarczego województwa łódzkiego. Wynikało z niej, że m.in. Piotrków stopniowo będzie się wyludniał. I jak się okazało statystycy mieli rację. Niestety może być jeszcze gorzej.
W Tomaszowie znowu ubyło ludności. Tym razem w ciągu roku o około 600 osób. Na koniec 2012 roku w mieście zameldowanych było 64 tysiące 100 osób. Na koniec 2011 64 tysiące 797.
Spadła liczba ofiar śmiertelnych na drogach
O 11 w porównaniu z rokiem wcześniejszym spadła liczba ofiar, które poniosły śmierć w wypadkach drogowych, do jakich doszło w Piotrkowie i okolicach w 2012 roku. Piotrkowska drogówka ma już wstępny bilans zdarzeń drogowych odnotowanych na terenie powiatu w ubiegłym roku.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat