Advertisement

Artykuły do tagu: żniwa

Pożar kombajnu w Nowej Wsi w gminie Sulejów  [ZDJĘCIA]
Do niebezpiecznego pożaru doszło w piątek w Nowej Wsi w gminie Sulejów. Podczas prac polowych zapaliło się rżysko.
Rolnicy świętowali w Rozprzy [FOTO]
Rolnicy prowadzący swoje gospodarstwa na terenie gminy Rozprza, świętowali w miniony weekend zakończenie żniw. Uroczysta Msza Święta dożynkowa, została odprawiona w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Rozprzy.
Wybiorą najpiękniejszy wieniec dożynkowy w powiecie
Lato to oprócz wakacji także okres żniw, a po nich zgodnie tradycją przychodzi czas na święto plonów, czyli dożynki. Jednym z najważniejszych zwyczajów z nimi związanych jest wykonywanie specjalnych wieńców. Konkurs na najpiękniejszy ogłosiło piotrkowskie starostwo, a jego rozstrzygnięcie nastąpi 5 września podczas Dożynek Powiatowych w Czarnocinie.
Żniwa przyspieszyły, jest urodzaj zbóż
Pogoda w ostatnich dniach sprzyja żniwom, zbiory zbóż znacznie przyspieszyły - informuje Izba Zbożowo-Paszowa. Tegoroczne zbiory zbóż będą wyższe niż przed rokiem, a jakość ziarna jest dobra.
Druhowie z OSP Rozprza na pomoc rolnikom
W naszym regionie wciąż obowiązuje wysoki stopień zagrożenia pożarowego. W dodatku rozpoczynają się żniwa. Sezon zbiorów w gminie Rozprza przyniósł dla wielu rolników straty w zbożach i belach słomy. Wszystko przez pożary. Druhowie z OSP w Rozprzy zorganizowali dyżury, by móc jak najszybciej zlokalizować ogień i ruszyć do akcji.
Uszkodził genitalia podczas pracy w polu
Mieszkaniec powiatu piotrkowskiego poważnie uszkodził sobie genitalia podczas prac polowych. na miejsce wypadku wezwano zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Zginął przygnieciony przez ciągnik
83-latek został przygnieciony przez ciągnik rolniczy do drewnianej belki. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Do zdarzenia doszło w Walewicach w gminie Zelów w powiecie bełchatowskim. W związku z trwającym sezonem prac polowych policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności. Czasami chwila nieuwagi wystarczy, aby doszło do tragedii.
Nieudane żniwa w gminie Ręczno
Obfite opady deszczu spowodowały kłopoty ze zbiorem zbóż rolników w gminie Ręczno. W wielu rejonach można zobaczyć połacie nieskoszonych płodów rolnych. Teren jest tak grząski, że kombajny nie mogą wjechać. Zamiast zysków będą straty.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat