Uczestniczysz w programie wymiany pieców przy wsparciu gminy? Nie zwlekali i jak najszybciej zakończ inwestycję i złóż wniosek o rozliczenie dotacji - przypomina Urząd Gminy w Woli Krzysztoporskiej.
Życie ludności cywilnej zamieszkującej nasze miasto było bardzo trudne już od pierwszych dni września 1939 roku. Miasto w wyniku działań wojennych było kilkukrotnie bombardowane, a w dniach 4-6 września w okolicy rozegrała się bitwa pod Piotrkowem. Niestety po zakończeniu regularnych walk, cywilom wcale nie było łatwiej. Życie piotrkowian pod niemiecką okupacją opisuje dr Małgorzata Piotrowska. Zapraszamy do lektury pierwszej części jej tekstu.
W związku z kolejnym etapem prac na budowie autostrady A1 między węzłami Piotrków Trybunalski i Kamieńsk (odc. „B”), w najbliższy wtorek i środę (28 – 29 września) należy spodziewać się dodatkowych utrudnień. Ma to związek z koniecznością wykonania prac zabezpieczających na dwóch wiaduktach w obrębie węzła Kamieńsk.
Otwarcie rynku pracy po wejściu Polski do Unii Europejskiej sprawiło, że w wielu branżach pojawiły się nowe perspektywy zawodowe. Taką branżą jest praca w opiece nad osobami starszymi za granicą. Ze względu na coraz bardziej starzejące się społeczeństwo, jest to branża dynamicznie się rozwijająca – opieka nad seniorami to profesja niezwykle potrzebna, ale jednocześnie bardzo wymagająca. Na czym polega? Kto może podjąć taką pracę? Wyjaśniamy.
Trwają prace przy termomodernizacji budynków gminnych na terenie gminy Wola Krzysztoporska. A termomodernizacji poddawane są trzy obiekty: Dom Ludowy w Jeżowie będący jednocześnie strażnicą OSP i dwa budynki wielorodzinne w Parzniewicach i Gomulinie. Warto dodać, że to projekt wsparty środkami unijnymi.
Nieskuteczna gra w ataku, słabsza niż zwykle obrona i słaby procent skuteczności bramkarzy. To wszystko złożyło się na pierwszą w tym sezonie porażkę Piotrkowianina. Nasz zespół przegrał w Lubinie z Zagłębiem, a bohaterem spotkania w drużynie gospodarzy był Marcin Schodowski.
Przed piotrkowską Szkolą Podstawową nr 2 ponownie odbył się piknik charytatywny na rzecz Neli, która przed kilkoma miesiącami uległa poważnemu wypadkowi. Były atrakcje sceniczne, jak koncerty czy pokazy akrobatyczne, ale przede wszystkim uczestnicy mogli wziąć udział w licytacjach, kiermaszach, z których cały zysk zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację potrąconej na pasach dziewczyny.
Zakończył się pierwszy dzień 9. edycji akcji "Koduj z gigantami - Starcie gigantów - Programistyczny bój bohaterów najlepszych gier". W piotrkowskim Domu Technika od godzin porannych kilkadziesiąt młodych osób na przykładzie popularnych gier uczyło się podstaw programowania.
Tym razem proponujemy dla każdego coś dobrego. Trzy różne gatunki i aż cztery książki do przeczytania w wolnym czasie. Na długie jesienne wieczory będzie jak znalazł.
Niezwykłych emocji dostarczył mecz 4. Serii żeńskiej PGNiG Superligi pomiędzy Piotrcovią i Startem Elbląg. Faworytkami spotkania były nasze zawodniczki, ale zagrały dobrze tylko przez piętnaście minut. Młody zespół Startu pokazał zaś charakter i wolę walki i był bliski wywiezienia z Piotrkowa kompletu punktów.