Advertisement

Książka na weekend - Wikingowie, detektywi i sielski obyczaj

ePiotrkow Sobota, 25 września 202112030
Tym razem proponujemy dla każdego coś dobrego. Trzy różne gatunki i aż cztery książki do przeczytania w wolnym czasie. Na długie jesienne wieczory będzie jak znalazł.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Na początek pojawią się gniewni wojownicy z surowej Północy. Przybyli, by palić, grabić i gwałcić. A to wszystko na kartach powieści „Furia Wikingów” Daniela Komorowskiego, która ukazała się nakładem wydawnictwa Replika. To kolejne wydawnictwo, z którym podjęliśmy współpracę w obszarze książek. Niebawem zaproponujemy więcej tytułów wydawanych z tym logo.

 

fot. K. Żołądek

 

Daniel „Dantez” Komorowski, który przygotował dla nas powieść „Furia Wikingów” od zawsze zainteresowany był średniowieczem, ówczesnymi wojami i bitwami. Najbardziej zafascynowali go wikingowie, dzięki czemu powstała proponowana dziś książka. Jej autor z wykształcenia jest grafikiem, który uwielbia też czytać, a wtedy sięga po książki historyczne i po filmy o tej tematyce. Jeśli was też to interesuje, to szukajcie książki „Furia Wikingów” w księgarniach.

 

O książce mówiliśmy w jednej z audycji z cyklu „Książka na weekend”, której można posłuchać poniżej:

 

 

 

fot. K. Żołądek

 

Druga propozycja to nowy kryminał Marka Stelara "Głębia", który ukazał się nakładem wydawnictwa Filia w serii Mroczna strona. Tym razem bohater powieści, nadkomisarz Tomasz Rędzia, popełnia błąd, za który będzie musiał zapłacić. A jego bliskim zaczyna grozić spore niebezpieczeństwo. Komisarz z łowcy staje się zwierzyną, ale stawiając wszystko na jedną kartę stara się dopaść oprawców.

 

Marek Stelar, który przygotował dla nas kolejną porcję przygód nadkomisarza, jest z wykształcenia architektem, a z zawodu urzędnikiem, z kolei z pasji jest modelarzem architektonicznym i czasem wspiera kolegów po fachu. Na szczęście znajduje też czas na pisanie książek, dzięki czemu można szukać w księgarniach nie tylko jego najnowszej powieści "Głębia", ale też dwóch poprzednich - "a były to "Blizny" i "Sekta". Ja już teraz życzę udanej lektury.

 

Także i o tej książce można posłuchać”:

 

 

 

fot. K. Żołądek

 

Trzecia propozycja to dwa tomy „Aż po horyzont” Agnieszki Janiszewskiej, które wydało wydawnictwo Novae Res. Na kartach pierwszego tomu przeniesiemy się do Warszawy lat siedemdziesiątych, gdzie poznamy Weronikę Piontkowską. Niedawno się rozwiodła, uczy francuskiego w liceum i wychowuje dwóch rezolutnych synów. Jednak nie czuje się dobrze w tej roli. Najlepiej jej jest w ustronnym Jaktorowie, gdzie może być beztroską córką swoich rodziców. Ale i tam życie nieco jej się poplącze. W drugim tomie przygód Weroniki zgłębimy losy jej rodziny w trudnych czasach stalinizmu. Zaintrygują nas znalezione na strychu zapiski ciotki Wandy, która przed laty wyszła za cudzoziemca i wyjechała z Polski. To ciekawa książka dla fanów literatury obyczajowej.

 

Książki znajdziecie w księgarniach.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat