Do zderzenia nissana, skody i citroena doszło w piątek po południu na ulicy Kostromskiej w Piotrkowie.
Od dziś Straż Miejska ma nowe uprawnienia. Dotyczą one między innymi kierujących hulajnogami, czy rowerzystów, którzy łamią zakaz jazdy po drodze lub przejściu dla pieszych, czy tych, którzy nie posiadają uprawnień.
Po naszej interwencji poprawiła się widoczność na skrzyżowaniu Cmentarnej z Wojska Polskiego w Piotrkowie. Ze względu na trwający remont kapliczki postawiono bariery, które mocno utrudniały kierowcom wjazd w ulicę Wojska Polskiego.
„Smaran. Kolory Indii” to fascynująca opowieść o Indiach początku XXI wieku, kiedy prezydentem była Pratibha Patil, Donald Trump rozważał inwestycje w Bengaluru, a atak terrorystyczny w Mumbaju zachwiał nie tylko emocjami, ale także rynkiem, dając przedsmak zbliżającego się kryzysu. Jak młoda, wyzwolona dziewczyna z Europy odnajdzie się w kraju, w którym pozycja kobiet jest wciąż niższa niż krów? Premiera książki już 23.10.2023r. - polecamy.
To był bez wątpienia jeden z najważniejszych dni w ich szkolnej przygodzie. Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Gomulinie są już po oficjalnym ślubowaniu.
Najpierw były Trybunały Kabaretowe, teraz są to Trybunały Uśmiechu. To największa rozrywkowa impreza, która co rok odbywa się w Piotrkowie Trybunalskim. W tym roku przypada dwudziestolecie tego wyjątkowego wydarzenia.
Kolizja trzech pojazdów na drodze krajowej nr 12 pod Piotrkowem. Do zdarzenia doszło w Poniatowie na wysokości stacji benzynowej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Piotrków Trybunalski wraz z Bełchatowem miał przyjemność gościć europejskie reprezentacje w pierwszej rundzie eliminacji do Mistrzostw Europy do lat 17 kobiet w piłce nożnej. Polki pewnie wywalczyły awans do kolejnej rundy, wygrywając kolejno z Islandią, Norwegią oraz Irlandią.
Konferencja naukowa dotycząca 750-lecia nadania praw miejskich Wolborzowi, odbędzie się w piątek (20.10.2023) w Wolborskim Centrum Kultury. Spotkanie będzie połączone z promocją nowej książki o Wolborzu.
Kabareciarz spotka się z najmłodszymi w Piotrkowie. Tomasz Nowaczyk, współzałożyciel kabaretu Czesuaf i autor książek dla najmłodszych, przyjedzie do piotrkowskiej Mediateki 800-lecia.