Artykuły do tagu: książki

Biblioteka przez niemal miesiąc będzie nieczynna
Miłośnicy czytania z Piotrkowa Trybunalskiego powinni uzbroić się w cierpliwość oraz porządny zapas książek. Miejska Biblioteka Publiczna poinformowała, że w czerwcu przez kilka tygodni będzie się odbywała inwentaryzacja jej zasobów.
Kabareciarz spotka się z najmłodszymi
Kabareciarz spotka się z najmłodszymi w Piotrkowie. Tomasz Nowaczyk, współzałożyciel kabaretu Czesuaf i autor książek dla najmłodszych, przyjedzie do piotrkowskiej Mediateki 800-lecia.
Skup podręczników szkolnych
Jeżeli posiadają Państwo aktualne podręczniki szkolne do szkoły średniej, proponujemy Państwu ich odkupienie.
Domowe Targi Książki - dlaczego nie może Cię tam zabraknąć?
Pandemia wymusiła na nas wszystkich zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń, a przed organizatorami imprez postawiła mnóstwo nowych wyzwań. Domowe Targi Książki są jednak dowodem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych, a spotkania masowe mogą odbywać się również online, w domowym zaciszu. To wydarzenie to prawdziwa gratka dla każdego fana literatury. Kiedy się odbędą i jak wziąć udział w Domowych Targach Książki? O tym przeczytasz w poniższym artykule.
Biblioteka przyjazna niedowidzącym i słabo słyszącym
Miejska Biblioteka Publiczna zakupiła 2 lupy elektroniczne, które ułatwią czytanie osobom niedowidzącym. Kolejne nabytki to 4 pętle indukcyjne, które są dedykowane użytkownikom aparatów słuchowych oraz implantów i są jednym ze sposobów wspomagania słuchu. Nowe wyposażenie trafiło do książnicy w ramach przedsięwzięcia grantowego "Zmysłowisko".
W Piotrkowie rządzi Mróz
Remigiusz Mróz był najpopularniejszym autorem wśród czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w 2022 roku. Powieści tego autora zajęły trzy pierwsze miejsca wśród najczęściej wypożyczanych pozycji.
Książki nie dla idiotów?
„Nie dla idiotów” – tym mocno kontrowersyjnym hasłem kilkanaście lat temu reklamowała się znana sieć marketów. Całkiem niedawno slogan powrócił, ale już nie do języka reklamy.
Spotkania z autorem książek dla dzieci
Dużymi krokami zbliża się Tydzień Bibliotek, który rozpoczyna przypadający 8 maja Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji biblioteki z terenu gminy Wola Krzysztoporska zorganizowały dla uczniów klas 1-5 spotkania z Tomaszem Szwedem, autorem książek dla dzieci o przygodach zwierząt z lecznicy w Leśnej Górce.
Mróz i erotyki królują w Piotrkowie
Kobiety sięgają głównie po powieści erotyczne, obyczajowe i romanse, mężczyźni wybierają kryminały, głównie Remigiusza Mroza - tak przedstawiają się czytelnicze statystyki piotrkowskiej biblioteki.
14.02.2022 11:17
Pasowani na czytelników
Uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelników. Świętował także cały personel gminnej biblioteki, gdzie wydarzenie miało miejsce. Chcąc podkreślić jego wagę, zadbano o uroczysty wystrój, tworząc okolicznościowe wy­stawki i gazetki.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat