Piesza kładka nad autostradą w Woli Krzysztoporskiej już gotowa. Oddano ją do użytku 29 kwietnia. Nowy obiekt zupełnie nie przypomina tego starego, przede wszystkim dlatego, że dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Łatwiej mogą go też pokonać rowerzyści.
Czasem naszą uwagę przyciąga piękno stworzonej przez człowieka architektury, na której często skupiamy się w cyklu „Odkrywamy znane i nieznane”. Jednak najczęściej to, co urzeka swoim wyjątkowym pięknem, jest wytworem natury. Bywa i tak, że czasem możemy zachwycać się też tym, co powstało jednocześnie, jako dzieło natury i człowieka. I tak jest tym razem, bo to człowiek sprawił, że możemy dziś mówić o grotach i korytarzach w pobliżu Tomaszowa. To właśnie człowiek pomógł naturze w tym, jak obecnie postrzegamy to miejsce.
Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Wola Krzysztoporska zorganizowały „Kiermasz przysmaków i słodkości”. Całkowity dochód ze sprzedaży smakołyków przeznaczony jest dla małego Gabrysia, który czeka na skomplikowaną operację. Zebrano prawie 23 tysiące złotych.
Radni powiatowi podczas ostatniej sesji odrzucili petycję „w sprawie umieszczenia skrzynek ze środkami higienicznymi na czas menstruacji w miejscach użyteczności publicznej i budynkach samorządu”. Propozycję partii Lewica Razem za zasadną uznał tylko Oskar Kuliński z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Początkowo tytuł petycji mógł wydawać się zaskakujący. Jednak jej treść była merytoryczna i opierała się ona na rzetelnych danych – komentuje swoje poparcie radny.
W pierwotnym projekcie dokumentu, na liście Miejskich Obszarów Funkcjonalnych nie uwzględniono Piotrkowa. Alarmowaliśmy wówczas, że w wyniku tej decyzji nasze miasto zostanie wykluczone z podziału wielomilionowych środków finansowych. O wprowadzenie zmian do Strategii apelowali także samorządowcy z naszego regionu. Możemy z radością poinformować, że zbiorowe starania przyniosły efekty!
Kładka pieszo - rowerowa, która powstaje w Sulejowie połączyła już dwa brzegi Pilicy. Radość z tego faktu podkreślał na antenie radia Strefa FM burmistrz Wojciech Ostrowski.
We wtorek oraz środę możemy spodziewać się ograniczeń w ruchu na budowanym odcinku autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem. Ma to związek z koniecznością pilnej naprawy nawierzchni bitumicznej na dwukilometrowym odcinku jezdni.
Cerkiew prawosławna pw. Wszystkich Świętych powstała w latach 1844-1848, a na rok 1867 datowana jest jej rozbudowa. Do jej powstania przysłużyli się Grecy - wyznawcy prawosławia i jednocześnie uciekinierzy z Macedonii i północnej Grecji, którzy przybyli do Piotrkowa w połowie XVIII wieku. Swoją pierwszą parafię założyli tu w 1788 roku, na mocy królewskiego przywileju z roku 1764. Po ukazie cara Mikołaja zostali zmuszeni do podporządkowania się cerkwi rosyjskiej.
Chcielibyśmy przygotować rozwiązania dla branży eventowej, które pozwolą przenieść część przedsięwzięć na otwartą przestrzeń - mówiła w czwartek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. Zaznaczyła, że trwają też rozmowy z gastronomią o ogródkach.
Wieża ciśnień w Spale, choć nie tak okazała jak znajdująca się w Piotrkowie, to jednak może się poszczycić bogatą historią. A że jej lokalizacja nie jest tak odległa od Piotrkowa, to stanowi świetną opcję na weekendową wycieczkę.