Nowy budynek przy "Słoneczku", ścieżka rowerowa wokół całego zbiornika, pomosty dla wędkarzy, oświetlenie i monitoring oraz rekultywacja całego jeziora - to plany piotrkowskich urzędników dotyczące jeziora Bugaj. Czy pojawia się realna szansa na zagospodarowanie tego terenu?
Blisko 42 miliony euro - tyle dodatkowych pieniędzy może trafić do naszego regionu, dzięki powstaniu Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Piotrków-Bełchatów-Radomsko. Do końca tygodnia władze poszczególnych gmin mają zdecydować, na co wydać te pieniądze.
We wtorek w Mediatece 800-lecia w Piotrkowie oficjalnie powołano do życia Miejski Obszar Funkcjonalny Piotrków-Bełchatów-Radomsko. Dzięki niemu miasta i gminy z naszego regionu będą mogły walczyć o pozyskanie dodatkowych pieniędzy z Unii Europejskiej.
Czy lekiem na drastycznie rosnące ceny odpadów komunalnych będzie budowa Centrum Ekologicznej Rafinacji Odpadów? Taki pomysł mają władze miast i gmin z naszego regionu.
Prawie 42 miliony euro ma trafić do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Piotrków Trybunalski-Bełchatów-Radomsko. W poniedziałek w mediatece odbyło się spotkanie organizacyjne w sprawie powołania MOF.
Piotrków Trybunalski , Radomsko i Bełchatów – to miasta, które utworzą Miejski Obszar Funkcjonalny. Pierwsze, robocze spotkanie samorządowców zostało zorganizowane w radomszczańskim magistracie. Dzięki zawartemu porozumieniu gminy będą mogły się starać o duże fundusze na wspólne inwestycje w latach 2021-2027.
Miejski Obszar Funkcjonalny to obszar składający się z kilku miast i gmin, który będzie miał uprzywilejowaną pozycję w walce o pieniądze unijne w trybie pozakonkursowym.
W pierwotnym projekcie dokumentu, na liście Miejskich Obszarów Funkcjonalnych nie uwzględniono Piotrkowa. Alarmowaliśmy wówczas, że w wyniku tej decyzji nasze miasto zostanie wykluczone z podziału wielomilionowych środków finansowych. O wprowadzenie zmian do Strategii apelowali także samorządowcy z naszego regionu. Możemy z radością poinformować, że zbiorowe starania przyniosły efekty!
Pobierał od mieszkańców opłatę na konserwację domofonów, jednak czujni sąsiedzi nie dali się oszukać. 47-latek, który wprowadzał w błąd mieszkańców jednego z tomaszowskich bloków, został zatrzymany przez policję. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.
Stop ideologii LGBT, stop cywilizacji śmierci - w taki sposób Zbigniew Rau wojewoda łódzki rozpoczął swój wpis na jednym z portali społecznościowych. Dla zachodnich rzeczników „nowoczesności” nie ma żadnych świętości. Ich barbarzyńskie działania wiodą wprost do iście piekielnej „cywilizacji śmierci”, przed którą próbował nas ostrzegać św. Jan Paweł II - kontynuował wojewoda. Później samorządowiec opublikował kolejny wpis, tłumacząc, że to była diagnoza odejścia przez społeczeństwa Zachodu od zasad kultywowania wartości rodzinnych i przekonania o konieczności ochrony ludzkiego życia. Pierwszy wpis wojewody oburzył wiele osób, m.in. Roberta Biedronia lidera Wiosny, którego poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie podczas jego ubiegłotygodniowej wizyty w Piotrkowie Trybunalskim.