Zapaśnicy, sportowcy i działacze pożegnali zmarłego w sobotę Stanisława Łuczyńskiego, legendę piotrkowskich zapasów. Wybitny sędzia olimpijski spoczął na cmentarzu przy ul. Partyzantów.
Przez kilka ostatnich dni artyści uczestniczący w Międzynarodowym Plenerze Rzeźbiarskim tworzyli siedem drewnianych rzeźb. Pracowali na terenie sulejowskiego Opactwa Cystersów. W piątek, 19 czerwca zakończyli rzeźbienie. Można już obejrzeć efekty ich prac.
Wiktoria Jaroniek, zawodniczka Atletycznego Klubu Sportowego, brała udział w obozie treningowym reprezentacji Polski kadetek, który 12 – 24 czerwca odbywał się w Poznaniu. To kolejne zgrupowanie kadry, w którym uczestniczyła zapaśniczka piotrkowskiego klubu.
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Piotrkowie, czyli popularny "Tepees" z nową pracownią komputerową. Wygrał ją w turnieju Grarantanna Cup uczeń klasy 3ti2 - Piotr Szczepanik. W turnieju organizowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji zdobył też nagrody indywidualne.
Maseczki, przyłbice, płyn do dezynfekcji i jednorazowe rękawiczki dla członków komisji wyborczych trafiły już do urzędów miast i gmin w powiecie piotrkowskim. Dystrybucją zajęli się strażacy.
Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę (20 czerwca) przed południem w Wiadernie w powiecie tomaszowskim. W wyniku wypadku drogowego zginął młody motocyklista.
Był pierwszym piotrkowskim sędzią podczas igrzysk olimpijskich. Sędziował zawody zapaśnicze w 1988 roku w Seulu. Pełnił też funkcję prezesa Okręgowego Związku Zapaśniczego w Piotrkowie. Miał 79 lat.
Platforma YouTube to największy na świecie serwis video, korzysta z niego już ponad 2 miliardy zalogowanych użytkowników, którzy dziennie oglądają ponad 1 miliard godzin materiałów. Powstały w 2005 roku serwis jest wykorzystywany w celach rozrywkowych, do oglądania filmów czy teledysków i słuchania muzyki, ale także do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Coraz chętniej wykorzystują go użytkownicy indywidualni, a także firmy w celach promocyjnych i zarobkowych. Także piotrkowianie osiągają sukcesy jako youtuberzy m.in. Marcin Mazur (279 tys. subskrypcji), Agnieszka Pisarek, „Sfilmowani” (197 tys.) czy Jakub Czerwiński „Irytujący historyk” (169 tys.). Z tym ostatnim rozmawialiśmy o jego kanale i poradach dla osób chcących rozpocząć przygodę z YouTubem.
Ta wiekowa dama na co dzień jest raczej niedostępna przeciętnemu piotrkowianinowi, bowiem zamieszkuje dzwonnicę przy dawnym kościele Dominikanów. Jest najstarszym piotrkowskim dzwonem. Nosi miano Klara. W odróżnieniu od innych – jak chociażby dzwony z fary czy jezuickie – uniknęła zniszczenia podczas wielkich pożarów miasta czy wojennej konfiskaty. Odlano ją w 1615 roku. Pamięta więc czasy, gdy do Piotrkowa zjeżdżał na obrady Trybunał Koronny, kiedy obradowały tu synody prowincji gnieźnieńskiej, i gdy na miasto spadały bomby niemieckiego Luftwaffe...
Nowe rzeźby stanęły na sulejowskim Podklasztorzu. Figury powstawały od poniedziałku (15.06) w ramach międzynarodowego pleneru rzeźbiarskiego. Można je już bezpłatnie podziwiać.