Advertisement

Artykuły do tagu: Wiaty

Wandale niszczą Piotrków [ZDJĘCIA]
Powywracane kosze na śmieci, połamane ławki, pomazane mury - to tylko niektóre przykłady wandalizmów, jakie w ciągu ostatnich miesięcy można zauważyć w Piotrkowie. Chuligani znów w sposób szczególny upodobali sobie wiaty przystankowe.
Odwiedzamy groby swoich bliskich (ZDJĘCIA)
W porównaniu do minionych słonecznych dni, dziś pogoda nas nie rozpieszcza. Pomimo tego już od wczesnych godzin porannych piotrkowianie oraz osoby przyjezdne z innych miast tłumnie udali się na cmentarze, aby pomodlić się za swoich bliskich zmarłych.
Po ile wiązanki w Piotrkowie?
Na ul. Cmentarnej w Piotrkowie jeszcze względny spokój, choć im bliżej uroczystości Wszystkich Świętych, tym ruch przy piotrkowskich cmentarzach będzie się zwiększał. Z panią Sylwią, sprzedająca w tym miejscu kwiaty i znicze, nasz reporter rozmawiał m.in. o tegorocznych cenach i ruchu klientów przy nekropoliach.
Mirosław Drożdżowski z prestiżowym tytułem Profesora Oświaty
W gmachu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyły się w czwartek (13.10.2022) ogólnopolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości minister Przemysław Czarnek wręczył odznaczenia państwowe, medale KEN, nagrody oraz tytuły Profesora Oświaty. I właśnie Profesorem Oświaty został Mirosław Drożdżowski, kompozytor, gitarzysta, pedagog i wokalista, który na co dzień mieszka w Wolborzu i wspiera młodzież w rozwijaniu swoich pasji w Państwowej Szkole Muzycznej w Piotrkowie.
Wiaty już są. Kiedy otwarcie PCP?
Długo wyczekiwane wiaty przystankowe dotarły do Piotrkowa Trybunalskiego. Ich brak był powodem opóźnień prac przy budowie Powiatowego Centrum Przesiadkowego. Teraz zadaszenie przystanków jest już montowane.
To był nóż wbity w plecy. 83 lata temu ZSRR zaatakował Polskę
17 września 1939 roku ZSRR  wbiła nóż w plecy walczącej z hitlerowskim najeźdźcą II Rzeczypospolitej. Tego dnia wojska radzieckie wkroczyły na wschodnie granice Polski.
Lewica pamięta o polskich bohaterach
Piotrkowska Lewica uczciła pamięć bohaterów walczących o wolność Polski w trakcie kampanii wrześniowej. Jej przedstawiciele złożyli kwiaty pod trzema pomnikami w Piotrkowie.
Upamiętniono bohaterów
W poniedziałek, 15 sierpnia, w całej Polsce obchodzimy Święto Wojska Polskiego ustanowione w rocznicę Bitwy Warszawskiej. W 102. rocznicę „Cudu nad Wisłą” upamiętniliśmy w Piotrkowie Trybunalskim pamięć poległych bohaterów.
Piotrków pamięta [ZDJĘCIA i FLIM]
Punktualnie o godz. 17:00 w Piotrkowie, podobnie jak w całej Polsce, rozległ się dźwięk syren alarmowych. To hołd dla bohaterów Powstania Warszawskiego, którzy oddali swoje życie w walce o wolną Polskę.
Oddali hołd Polakom poległym w walce o niepodległość (ZDJĘCIA)
8 maja 1945 r. hitlerowskie Niemcy podpisały w Berlinie akt bezwarunkowej kapitulacji, który zakończył na kontynencie europejskim II wojnę światową, największy i najtragiczniejszy konflikt w historii ludzkości. Dziś mija 77 lat od tamtych wydarzeń. Pamięć o poległych za wolność Ojczyzny jest wciąż żywa.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat