Inspektorzy łódzkiego WITD mają ręce pełne pracy, w miniony weekend zatrzymali pojazd nienormatywny przewożącego silos, którego masa i wymiary wymuszały posiadanie zezwolenia na przejazd pojazdu nienormatywnego. Kierowca takowego nie posiadał, więc zespół pojazdów też trafił na parking strzeżony. W międzyczasie w okolicach skrzyżowań autostrady A1 z autostradą A2 i drogą ekspresową S8 na inspekcyjną wagę trafił zespół pojazdów przewożący zbiorniki betonowe, tu waga również wykraczała poza dopuszczalne normy.
W ostatnich dniach na drogach w wokół Piotrkowa pojawili się inspektorzy piotrkowskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Łodzi. W ramach nocnych kontroli funkcjonariusze zatrzymali pięć pojazdów, które przekroczyły obowiązujące normy.
„Słoneczko” wciąż zamknięte. Sanepid nie dopuścił piotrkowskiego kąpieliska do użytku po kolejnych laboratoryjnych badaniach wody.
Do groźnego zdarzenia doszło w piątek w godzinach porannych na ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie. Ze zniszczonej kamienicy posypały się fragmenty tynku. Część z nich wylądowała na chodniku, a część na jezdni.
Jeden ze słuchaczy Strefy FM zwrócił uwagę na wystające z chodnika pręty tuż przy budynku dawnej restauracji Europa przy ul. Stronczyńskiego w Piotrkowie. Jego zdaniem, może tam dojść do tragedii i prosi o interwencję w tej sprawie. Okazuje się, że sprawa została zgłoszona do prokuratury przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.
Północno-zachodnia część powiatu piotrkowskiego (gmina Czarnocin oraz część gmin Moszczenica i Grabica) została objęty strefą zagrożoną. Przyczyną takiej decyzji jest wystąpienie ASF w jednym z gospodarstw w Kruszowie (gmina Tuszyn, powiat łódzki wschodni).
Na Covid-19 w Piotrkowie choruje obecnie 97 osób, natomiast w powiecie piotrkowskim 127. Według najnowszego raportu Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, tylko we wtorek odnotowano 9 zakażeń koronawirusem w Piotrkowie i 10 w powiecie piotrkowskim. Jak informuje sanepid, na terenie Piotrkowa i powiatu mamy obecnie kilkanaście ognisk Covid-19.
Przewoził pasażerów na linii regularnej bez wymaganego zezwolenia. Poza tym kierowca nie wydawał biletów, a pojazd nie posiadał tablic kierunkowych.
XXIV Inspektoralne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej odbyły się w miniony weekend w Piotrkowie Trybunalskim. W piotrkowskich obiektach sportowych rywalizowało kilkuset sportowców z całego kraju.
Obecność bakterii grupy coli wykryto w dwóch próbkach wody pobranych z wodociągu Kleszczów. Według komunikatu Państwowego Inspektora Sanitarnego w Bełchatowie (z 28 września) "woda nadaje się do spożycia, kąpieli noworodków, mycia zębów, owoców i warzyw spożywanych na surowo oraz mycia naczyń po wcześniejszym przegotowaniu (min. przez 2 minuty) i pozostawieniu do ostudzenia bez gwałtownego schładzania".