Artykuły do tagu: pas

Wielka Sobota, czyli ostatni dzień przed Zmartwychwstaniem Pańskim
Tradycyjnie Wielka Sobota wieńczy Święte Triduum Paschalne. Sobotnia liturgia Wigilii Paschalnej zawiera w sobie wiele symboliki i jest uznawana za najważniejszy moment w całym kalendarzu liturgicznym. Dzisiejsza Msza Święta składa się z czterech części: liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej oraz liturgii eucharystycznej
Wielki Piątek, czyli dzień adoracji krzyża
Wielki Piątek jest drugim dniem Świętego Triduum Paschalnego. Kościół wspomina śmierć Chrystusa na krzyżu. Dzisiejszy dzień jest szczególnym momentem w całym roku liturgicznym. W tym dniu nie sprawuje się mszy świętej, co zdarza się tylko raz do roku w Wielki Piątek.
Wielkie sukcesy piotrkowskiej młodzieży
Zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego wygrali klasyfikację drużynową podczas mistrzostw Polski juniorów w stylu klasycznym. To jednak nie jedyne dobre wiadomości. Swój pierwszy medal zdobyła też młoda podopieczna AKS-u.
Autobusem nie przejedziesz
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie Trybunalskim poinformował, że w związku z pracami polegającymi na budowie chodnika na ul. Nowowiejskiej, mieszkańcy podróżujący komunikacją miejską, muszą przygotować się na utrudnienia. W dniach 4 i 5 marca nie będzie możliwości kursowania w tym rejonie autobusów linii 9 ul. Nowowiejską.
Potrącił pieszą na pasach. Kobieta nie żyje
Do tragicznego wypadku doszło w środę po południu na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Brzeźnickiej i Batorego w Radomsku. Potrącona przez samochód kobieta, mimo reanimacji, zmarła.
Budynek PCP czeka na pasażerów. W poniedziałek oficjalne otwarcie
Po kilku miesiącach prac, zmodernizowany budynek po dawnym dworcu PKS w Piotrkowie, zostanie oficjalnie otwarty dla podróżnych. Tym samym dobiegł końca drugi etap budowy Powiatowego Centrum Przesiadkowego.
Stypendia sportowe przyznane
Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza wręczył sześciu sportowcom z terenu gminy stypendia sportowe. Takie wyróżnienia są przyznawane młodym adeptom sportu, którzy w ostatnich miesiącach szczególnie zasłużyli się dla promocji miasta i gminy. Zawodnicy ubiegający się o stypendium muszą bowiem osiągać wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym.
Sprawdź, o której odbędzie się pasterka
Pasterka jest nieodłączną częścią związaną ze Świętami Bożego Narodzenia. Przez wiele lat była odprawiana o godz. 24:00, ale od kilku lat w wielu kościołach rozpoczyna się wcześniej. Przygotowaliśmy spis mszy, w którym znajdziecie godziny rozpoczęcia pasterek, które w noc Bożego Narodzenia zostaną odprawione w Piotrkowie.
Potrącenie na pasach w Piotrkowie
Do groźnej sytuacji doszło w niedzielny wieczór na popularnej "dwupasmówce" w Piotrkowie. W Al. Kopernika na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia.
05.12.2023 09:10
Malowali pasy na śniegu
Padający śnieg, a także błoto pośniegowe nie są straszne piotrkowskim drogowcom, którzy malowali pasy przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z Al. Armii Krajowej właśnie w takich warunkach. Temat w swoich mediach społecznościowych poruszył radny Łukasz Janik.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat