11 listopada w Polsce obchodzić będziemy Święto Niepodległości. Podobnie, jak w całym kraju, świętować będziemy inaczej niż co roku.
Wyjątkowo skromne, z uwagi na panująca epidemię, były w tym roku uroczystości święta Sił Zbrojnych RP, obchodzonego 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. Przedstawiciele samorządu miasta i powiatu, a także środowisk kombatanckich i harcerze spotkali się na cmentarzu wojennym przy ul. Partyzantów w Piotrkowie, by uczcić stulecie tzw. Cudu nad Wisłą, uznawanego za jedno z najważniejszych starć militarnych w historii świata.
Piątek 14 sierpnia jest w łódzkim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia dniem wolnym od pracy za święto przypadające w sobotę.
17 sierpnia 2020 r. mieszkańcy nie będą mogli skorzystać z usług Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej.
Zawiadujący także piotrkowskimi policjantami Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi, Sławomir Litwin, został mianowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na stopień generalski. Otrzymał awans ze stopnia inspektora na nadinspektora.
64 policjantów piotrkowskiej komendy zostało mianowanych na wyższy stopień policyjny. Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim mł. insp. Krzysztof Mikułowski wręczył akty mianowania podległym funkcjonariuszom z okazji przypadającego w najbliższy piątek (24.07) Święta Policji.
Rok 1920 był w dziejach Polski symbolem zjednoczenia całego narodu w obronie zagrożonej niepodległości. Kim byli ochotnicy wyruszający na wojnę w roku 1920? Do walki z bolszewicką nawałą stanęli wówczas wszyscy bez względu na stan, przekonania polityczne, narodowość, wyznanie i wiek. Do formowanych oddziałów wojska zaciągali się wówczas jednak głównie ludzie młodzi: studenci, uczniowie, ich nauczyciele, wychowawcy, lekarze i urzędnicy. Nie brakło też kobiet gotowych do służby w oddziałach pomocniczych i szpitalach polowych. Zaciągały się one do utworzonej w tym celu Legii Ochotniczej Kobiet. Wszyscy oni tworzyć mieli zręby Armii Ochotniczej. Formację tę powołano do życia w lipcu 1920 r. W obliczu zagrożenia sowieckiego uzupełnić miała ona braki kadrowe powstałe w czasie działań wojennych.
Tuż przed najkrótszą nocą w roku (Nocą Kupały) w gminie Grabica rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wianek.
Epidemia koronawirusa nie wystraszyła wiernych. Kilkaset osób uczestniczyło w procesji Bożego Ciała, która wyruszyła z klasztoru ojców bernardynów w Piotrkowie i tradycyjnie przeszła ulicami Słowackiego, Sienkiewicza i Narutowicza. Niewiele mniej wiernych było na procesji, która przeszła wokół kościoła Najświętszego Serca Jezusowego.
W 2004 roku Sejm RP ustanowił, że 2. maja będziemy obchodzić Dzień Flagi, która obok godła i hymnu jest naszym głównym symbolem narodowym. Ten dzień to okazja by zamanifestować swój patriotyzm i przywiązanie do biało - czerwonych barw. - Wydarzenia ostatnich miesięcy uświadamiają nam, że patriotyzm to przede wszystkim odpowiedzialność za dobro ojczyzny i obywateli, a także pokora wobec dobra nadrzędnego jakim jest Rzeczpospolita Polska - powiedział Krzysztof Chojniak, odnosząc się do obowiązujących aktualnie obostrzeń.