Tuż przed najkrótszą nocą w roku (Nocą Kupały) w gminie Grabica rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wianek.
Epidemia koronawirusa nie wystraszyła wiernych. Kilkaset osób uczestniczyło w procesji Bożego Ciała, która wyruszyła z klasztoru ojców bernardynów w Piotrkowie i tradycyjnie przeszła ulicami Słowackiego, Sienkiewicza i Narutowicza. Niewiele mniej wiernych było na procesji, która przeszła wokół kościoła Najświętszego Serca Jezusowego.
W 2004 roku Sejm RP ustanowił, że 2. maja będziemy obchodzić Dzień Flagi, która obok godła i hymnu jest naszym głównym symbolem narodowym. Ten dzień to okazja by zamanifestować swój patriotyzm i przywiązanie do biało - czerwonych barw. - Wydarzenia ostatnich miesięcy uświadamiają nam, że patriotyzm to przede wszystkim odpowiedzialność za dobro ojczyzny i obywateli, a także pokora wobec dobra nadrzędnego jakim jest Rzeczpospolita Polska - powiedział Krzysztof Chojniak, odnosząc się do obowiązujących aktualnie obostrzeń.
Przedstawiciele piotrkowskiej lewicy spotkali się, aby uczcić 1. maja, czyli Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy i wspólnie złożyli symboliczne wiązanki pod tablicą upamiętniającą przedwojennego prezydenta Piotrkowa, Kazimierza Schmidta.
Jest weekend albo święto, a Ty masz gorączkę, duszności, kaszel lub inne objawy i obawiasz się, że zakaziłeś się koronawirusem? Nie musisz już czekać, aż Twoja przychodnia będzie otwarta. Skorzystaj z teleporady wideo lub telefonicznej i otrzymaj niezbędną pomoc medyczną.
20 kwietnia to wyjątkowy dzień dla żołnierzy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Tego dnia przypada święto Brygady, nawiązujące do wydarzeń z nocy z 19 na 20 kwietnia 1946 roku.
Tegoroczny Dzień Kobiet był w powiecie piotrkowskim szczególny. Po raz pierwszy zorganizowano bowiem Galę Kobiet Wyjątkowych Ziemi Piotrkowskiej. Była to okazja do docenienia tych pań, które szczególnie wyróżniają się w dziedzinie kultury, biznesu czy działalności społecznej. Do tytułu „kobieta wyjątkowa” nominowano aż 67 pań.
Obecni pracownicy, funkcjonariusze w stanie spoczynku oraz przyjaciele osób związanych z więziennictwem spotkali się w czwartek (13 lutego) w sulejowskim oddziale Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej. Z okazji ich święta nie zabrakło odznaczeń, wyróżnień oraz okolicznościowych przemówień.
Kilkuset mieszkańców ziemi piotrkowskiej oraz przybyli do miasta goście przemaszerowali ulicą Słowackiego wraz z Orszakiem Trzech Króli. Tradycyjnie przemierzył on drogę z parafii Najświętszego Serca Jezusowego do szopki na podwórzu klasztoru oo. Bernardynów, gdzie mędrcy ze wschodu pokłonili się Świętej Rodzinie.
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 wspominali w piątek (6 grudnia) wydarzenia z życia i twórczości Władysława Stanisława Reymonta, czyli patrona placówki. Nie obyło się bez występu artystycznego, nagród dla uczniów, którzy w ostatnich tygodniach szczególnie zasłużyli się dla szkoły oraz poczęstunku.