Artykuły do tagu: Kobiety

Koncert dla kobiet ... i mężczyzn
Mała Wiktoria otrzymała od burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa czek na 2000 zł. To już tradycja, że w ten sposób honoruje się pierwsze w danym roku narodzone na terenie gminy dziecko. Okazją do takiego spotkania, był koncert z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn, który odbył się w Wolborskim Centrum Kultury.
Gala Kobiet Wyjątkowych [ZDJĘCIA]
Panie z powiatu piotrkowskiego zostały wyróżnione podczas uroczystej Gali Kobiet Wyjątkowych Ziemi Piotrkowskiej. Wydarzenie odbyło się w niedzielę (10.03) w Gminno-Szkolnej Hali Sportowej w Moszczenicy.
02.10.2023 08:32
Kobiety Mają Moc
„Kobiety Mają Moc!” – pod taką nazwą w piotrkowskiej Mediatece odbyło się spotkanie zorganizowane przez Katarzynę Nowakowską – liderkę Polski 2050 Szymona Hołowni.
Gala Kobiet Wyjątkowych już w sobotę
Już w najbliższą sobotę odbędzie się Gala Kobiet Wyjątkowych Ziemi Piotrkowskiej połączona z Powiatowym Dniem Sołtysa. Imprezę organizuje Starostwo Powiatowe.
Naukowczyni, chirurżka, ministerka – dlaczego wciąż budzą kontrowersje, choć nie powinny?
Stereotypy na temat kobiet wciąż mocno zakorzenione są w naszym codziennym życiu, kulturze, a także w języku. Stosowanie feminatywów pomaga łagodzić nierówności, dlatego 7 listopada z okazji Światowego Dnia Feminizmu, marka Answear.LAB obok dopingowania i wspierania kobiet w walce o siebie, szerzy również wiedzę o tym, jak mówić, by nie dyskryminować.
„MOCne w biznesie”. Rusza bezpłatny program szkoleniowo-grantowy dla kobiet od Santander Bank Polska i Polskiej Fund
11 maja startuje bezpłatny projekt szkoleniowo-rozwojowy, przygotowany przez kobiety i dla kobiet. Na uczestniczki czekają warsztaty, a także granty edukacyjne i dofinansowanie biznesu o wartości do 50 tys. euro. W projekcie mogą wziąć udział przedsiębiorczynie oraz kobiety, które dopiero planują założyć własną firmę.
Dzień Kobiet śpiewająco, i nie tylko
8 marca to wyjątkowy dzień w kalendarzu. Dziś święto wszystkich Pań. Choć pierwotnie święto miało przede wszystkim pomóc w walce o równouprawnienie kobiet, to obecnie jest przede wszystkim formą podziękowania dla płci pięknej.
Kobiety świętowały w Wolborzu
Wyjątkowy koncert odbył się w niedzielne (06.03.2022) popołudnie w Wolborskim Centrum Kultury. Było dużo dobrej muzyki i popisów tanecznych. Świętowano w ten sposób m.in. zbliżający się Dzień Kobiet.
Zawodniczki AKS jadą na mistrzostwa Europy
Zawodniczki Atletycznego Klubu Sportowego będą rywalizować z najlepszymi zapaśniczkami na naszym kontynencie. Wiktoria Jaroniek otrzymała powołanie na mistrzostwa Europy kadetów, a Julia Dolna na mistrzostwa Europy U-15. Obie imprezy odbędą się w maju i czerwcu w Bułgarii.
Rada Powiatu przeciwko zakupowi środków higienicznych dla kobiet
Radni powiatowi podczas ostatniej sesji odrzucili petycję „w sprawie umieszczenia skrzynek ze środkami higienicznymi na czas menstruacji w miejscach użyteczności publicznej i budynkach samorządu”. Propozycję partii Lewica Razem za zasadną uznał tylko Oskar Kuliński z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Początkowo tytuł petycji mógł wydawać się zaskakujący. Jednak jej treść była merytoryczna i opierała się ona na rzetelnych danych – komentuje swoje poparcie radny.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat