Artykuły do tagu: Noc Świętojańska

Noc świętojańska w Sulejowie [ZDJĘCIA]
Noc świętojańska to przede wszystkim puszczanie wianków z nurtem rzeki, rozpalanie ognisk, tańce oraz śpiewy. Żadnego z tych elementów nie zabrakło podczas sulejowskich obchodów wigilii św. Jana. Na terenie „polanki” bawili się starsi i młodsi mieszkańcy kultywujący tę tradycję.
22.06.2023 14:36
Moc atrakcji w Sulejowie
Ten weekend będzie dla Sulejowa niezwykle bogaty w wydarzenia. Pierwszy weekend wakacji będzie bowiem obfitował w wydarzenia kulturalne, ale i sportowe.
Noc Świętojańska w Moszczenicy
Na „Noc Świętojańską” zaprasza Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy. Impreza rozpocznie się o godz. 18:30 przy stawach w Moszczenicy.
21.06.2022 13:23
Gitarowa Noc Kupały
Na wspólną zabawę podczas "Gitarowej Nocy Kupały" zapraszają w Sulejowie. Będzie muzyka na żywo, przyśpiewki oraz obrzęd puszczania wianków na Pilicy.
Noc Świętojańska w Moszczenicy
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy zaprasza na „Noc Świętojańską”, której rozpoczęcie zaplanowano na czwartek o 18.30 przy moszczenickich stawach.
W Grabicy wybrali najładniejszy wianek świętojański
Tuż przed najkrótszą nocą w roku (Nocą Kupały) w gminie Grabica rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wianek.
Noc Świętojańska na Placu Straży
To będzie wielkie wydarzenie. Noc Świętojańska w Sulejowie, która znana była kiedyś pod nazwą „Majenie tratew”, a jej tradycja sięga przełomu XIX i XX wieku oraz otwarcie kolejnej zrewitalizowanej części Sulejowa, czyli Placu Straży – to dwie części jednej, niepowtarzalnej imprezy, na którą w niedzielę 23 czerwca zapraszamy do Sulejowa.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat