Noc Świętojańska w Moszczenicy

Region Środa, 19 czerwca 20243
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – „Noc Świętojańską”. Festiwal rozpocznie się w piątek (21.06.2024) o godzinie 19:00 przy malowniczych stawach w Moszczenicy. Organizatorzy zapowiadają, że to będzie niezapomniany wieczór pełen tradycji, muzyki i zabawy.
zdjęcie ilustracyjne / fot.: freepik.com zdjęcie ilustracyjne / fot.: freepik.com

Wieczór otworzy Andrzej Nitek, regionalista i miłośnik historii oraz tradycji ludowych, który opowie o zwyczajach związanych z Nocą Świętojańską. Jego barwne opowieści wprowadzą nas w magiczny świat dawnych obrzędów, a specjalna "Legenda gajkowicka" o młynarzu z pewnością zachwyci wszystkich słuchaczy - zapowiadają organizatorzy.

 
Następnie uczestnicy będą mieli okazję wspólnie pleść tradycyjne wianki, które, zgodnie ze zwyczajem, zostaną wypuszczone na wodę. Ten symboliczny akt ma przynieść szczęście i pomyślność na nadchodzący rok.

 
Muzyczną oprawę wieczoru zapewni Kapela Ludowa Tkacze, która przygotowała bogaty repertuar, gwarantując doskonałą zabawę i możliwość zanurzenia się w dźwiękach tradycyjnej polskiej muzyki ludowej.

 
Dla wszystkich uczestników przewidziany jest słodki poczęstunek. Ci, którzy zdecydują się przynieść własne kiełbaski, będą mogli upiec je przy wspólnym ognisku. Na zakończenie wieczoru, dla chętnych, odbędzie się zabawa taneczna na świeżym powietrzu – tańce na rosie.

Noc Świętojańska w Moszczenicy to doskonała okazja, by w magicznej atmosferze celebrować najkrótszą noc w roku, czerpiąc radość z bycia razem, wspólnego śpiewu, tańca i kultywowania pięknych polskich tradycji. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu - podsumowują organizatorzy.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

EP97300 ~EP97300 (Gość)19.06.2024 10:41

A będą wianki?

10


Lesio ~Lesio (Gość)19.06.2024 14:20

Prezes Malika , głównym organizatorem. Brawo Panie Tomku Tak trzymać niech UG się nie pręży.

20


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat