Obchody nocy świętojańskiej w Sulejowie

Region Piątek, 21 czerwca 20243
Spływ kajakowy, warsztaty, zbiórka charytatywna, występy, dyskoteka, a także tradycyjne ognisko, puszczanie wianków czy szukanie kwiatu paproci – to przewidzieli organizatorzy tegorocznej wigilii św. Jana obchodzonej nad Pilicą w Sulejowie.
fot.: freepik.com fot.: freepik.com

23 czerwca przy sulejowskiej Stacji Polana odbędą się koncerty oraz dyskoteka. Wystąpią ponadto Mażoretki „Perły Sulejów”. Będzie można również wesprzeć zbiórkę na rehabilitację Ani Ciszewskiej.

Powitamy uczestników świętojańskiego spływu kajakowego, rozpalimy magiczne ognisko, a następnie weźmiemy udział w obrzędzie puszczania wianków z nurtem Pilicy. Zachęcamy także do udziału w warsztatach świętojańskich i poszukiwaniu kwiatu paproci – zapraszają Dorota Jankowska, burmistrz Sulejowa oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie.

W programie:
17.00 - rozpoczęcie świętojańskiego spływu kajakowego,
17.30 - występ członków grup: CYKADY oraz aMOKtorzy,
18.00 - przyśpiewki w wykonaniu Zespołu Ludowego „Piliczanie”,
19.00 - występ członków grupy "Róbmy swoje",
19.30 - występ muzyków zespołów: "Z Golesz Orkiestra" oraz "Tercetu Dobra Woda",
21.45 - powitanie uczestników świętojańskiego spływu kajakowego,
22.00 - dyskoteka z DJ GIBO.

 

Noc Świętojańska 2024 w Sulejowie

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

SULEJOWIANKA ~SULEJOWIANKA (Gość)22.06.2024 23:25

PLAC DEFILAD czyli Plac Straży w Sulejowie,to martwe miejsce,gdzie nic się nie dzieje oprócz dwóch historycznych imprez w roku.Rewitalizacja pochłonęła mnóstwo pieniędzy.Latem nagrzane granity,kilka ławek na których nikt nie siedzi.Dobrze,ze chociaż młodzież jeżdzi po placu na rowerach,bo byłaby klapa.Były szerokie plany ukwiecenia go i zagospodarowania,ale skonczyło się na gadaniu.Czemu więc Noc Świętojańska nie jest tam organizowana ? Ogromny plac,miejsce na scenę,centrum miasta,łatwo dojść,nie koniecznie trzeba jechać,blisko rzeka i przystań kajakowa.
Ale nie ma piwa,nie ma komu naganiać klienteli.Lepiej zrobić w ścisku i dyskotekę na trawie szybciej się impreza skończy,bo na drugi dzień idzie się do pracy.

40


Bigi ~Bigi (Gość)21.06.2024 22:15

Przecież ogniska są zabronione dla wszystkich a tu taka atrakcje

20


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)21.06.2024 19:20

A dlaczego nie na placu straży by więcej mieszkańców przyciągało zawsze było na placu straży to po co ta betonowania chyba chodziło o organizację imprez na placu straży poprzedni burmistrz nic nie organizował może pani burmistrz powróci do tradycji

30


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat