Artykuły do tagu: NFZ

Coraz więcej płacimy za dentystę. Ceny zabiegów przyprawiają o zawrót głowy
Długie kolejki w gabinetach dentystycznych na NFZ sprawiają, że Polacy są skazani na prywatną opiekę stomatologiczną. Ceny zabiegów związanych z leczeniem zębów przyprawiają o zawrót głowy i nic nie wskazuje na to, że sytuacja mogłaby się zmienić na korzyść pacjentów. Eksperci rankomat.pl przeanalizowali ceny usług dentystycznych w ponad 150 gabinetach w Polsce. Okazuje się, że wystarczy wyjechać kilkadziesiąt kilometrów poza granicę dużego miasta, by zaoszczędzić nawet 25%.
Program Profilaktyka 40+ przedłużony
Program Ministerstwa Zdrowia - Profilaktyka 40 PLUS – właśnie został przedłużony do końca 2024 r. Możesz z niego skorzystać, jeśli skończyłeś 40 lat. Nie ma górnej granicy wieku! Do tej pory w Łódzkiem skorzystało z niego 124 tys. pacjentów, najczęściej badały się kobiety.
Nfz 40+ 
17.06.2024 19:50
Zabierz EKUZ na wakacje
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego od 20 lat towarzyszy nam na wakacjach lub podczas krótkiego wyjazdu za granicę. Trzeba ją mieć ze sobą, bo dzięki niej w razie wypadku, urazu EKUZ uprawnia do wszystkich świadczeń zdrowotnych za granicą, które będą niezbędne w Twoim stanie zdrowia do końca pobytu w danym kraju. Wakacje rozpoczną się już w piątek, jeśli planujemy zagraniczny urlop, czy nawet krótki wypad np. w słowackie Tatry, czas sprawdzić, czy EKUZ jest ważna, a jeśli nie – wyrobić nową.
Dodatkowe poradnie w Piotrkowie
Od 1 kwietnia 2024 r. Łódzki NFZ podpisał umowy z 3 dodatkowymi nowymi poradniami kardiologicznymi. Dwie z nich mają swoje siedziby w Piotrkowie Trybunalskim. Choroby układu krążenia to główna przyczyna zgonów w Polsce i na świecie.
Gdzie się leczyć w święta?
Do 27 grudnia do godziny 8 rano świąteczną opiekę nad nami przejęły Poradnie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (NiŚOZ). Chorzy w stanie zagrożenia życia uzyskają pomoc zespołów ratownictwa medycznego lub SOR i izb przyjęć.
Gdzie leczyć się w czasie świąt?
Przed nami okres świąteczny. Przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia przypominają gdzie szukać pomocy medycznej podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
Poradnie znów będą pracować
Mieszkańcy Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego oraz ościennych powiatów od 1 kwietnia br. będą mieli lepszy dostęp do poradni ginekologiczno-położniczych i badań cytologicznych oraz do poradni neonatologicznej.
Dwie ważne poradnie niebawem wznowią pracę?
PCMiD wypowiedziało NFZ-owi umowy na leczenie w nich z dniem 30 stycznia tego roku. Obie poradnie w styczniu i grudniu nie miały już zapisanych na listę oczekujących nowych pacjentów.
Szpital wojewódzki złożył ofertę NFZ
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim złożył swoją ofertę do Narodowego Funduszu Zdrowia, dotyczącą udzielania świadczeń wypowiedzianych przez Powiatowe Centrum Matki i Dziecka.
Znów nie było chętnych na przejęcie świadczeń
Drugi konkurs ogłoszony przez łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia na realizację w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim świadczeń medycznych w zakresie położnictwa i ginekologii, neonatologii oraz pediatrii także nie przyniósł rozstrzygnięcia. Ponownie nikt nie złożył oferty do NFZ.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat