Obchody Święta Niepodległości w gminie Grabica rozpoczęły się w tym roku od uroczystej mszy św. w kościele w Szydłowie. Po nabożeństwie ks. proboszcz Maciej Paramuszczak zorganizował inscenizację z życia św. Marcina – biskupa Tours. Nie lada atrakcją było przybycie na koniu rzymskiego legionisty, który oferował mieszkańcom kubek gorącej żołnierskiej grochówki. Całe wydarzenie uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Grabica.
Tradycyjnie w wigilię Święta Niepodległości mieszkańcy Piotrkowa wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne.
11 listopada 1918 to dzień, gdy po latach zaborów odzyskaliśmy niepodległość. Polacy przyjęli tę datę, choć wielu historyków i polityków uważa, że powinniśmy świętować np. 7 października. Dlaczego nasze narodowe święto to 11 listopada?
11 listopada przypada 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji również w Sulejowie przygotowano uroczyste obchody.
W najbliższy poniedziałek przypada 101. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W związku z zaplanowanymi uroczystościami w godzinach 9.30 - 13.00 kierowcy w Piotrkowie napotkają utrudnienia, a pasażerowie MZK muszą liczyć się z pewnymi zmianami.
Już po raz siódmy 11 listopada odbędzie się w Woli Krzysztoporskiej Bieg Niepodległości – to rankiem, a po południu oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości.
W tym roku obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbędą się w Skotnikach. Wydarzenie rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 10.00 mszą świętą w intencji ojczyzny, która odprawiona zostanie w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Skotnikach.
Podsumowano XXXII kwestę na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków Starego Cmentarza Rzymskokatolickiego w Piotrkowie Trybunalskim. W tym roku zebrano 23 284 zł, to około 2 tys. zł. mniej niż rok temu.
W ten dzień też tłumnie odwiedzamy cmentarze - to dzień refleksji i modlitwy za zmarłych.
1 listopada przypada dzień Wszystkich Świętych. W Kościele katolickim jest to uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. Nazwa święta obecnie nieco rozmija się z tradycją obchodów, ponieważ tego dnia wybieramy się na cmentarze, aby odwiedzić groby bliskich zmarłych.