Czy na piotrkowskim Słoneczku powstanie podwórko Nivea? To zależy od głosów internautów. Pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie zgłosili do udziału w głosowaniu działkę na miejskim kąpielisku.
Nie widzę dzisiaj najmniejszego powodu, żeby np. nie odmrażać branży targowej. Bardzo ważne, by ta decyzja zapadła dosłownie w najbliższych dniach – powiedział w środę w Pile (woj. wielkopolskie) wicepremier Jarosław Gowin.
We wtorek (25 maja) wystartowały egzaminy ostatnich klas szkoły podstawowej. Na rozgrzewkę – język polski. Nasz reporter odwiedził dwie piotrkowskie szkoły.
Dla ponad 360 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych z 12,7 tys. szkół w kraju we wtorek pisemnym egzaminem z języka polskiego rozpocznie się trzydniowy egzamin ósmoklasisty. Przeprowadzany będzie w reżimie sanitarnym.
Budynek, w którym mieści się dziś Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego imienia Andrzeja Frycza Modrzewskiego, powstał w XVIII wieku. Stanowił siedzibę biskupów kujawskich. Jednak pałac stał w Wolborzu wiele lat przed tym, zanim powstała w nim biskupia rezydencja.
W piątkowy wieczór doszczętnie spłonął samochód osobowy w miejscowości Krosno (gm. Gorzkowice). W akcji gaśniczej brały udział trzy zastępy straży pożarnej.
Ponad 177 tys. maseczek trafiło do placówek oświatowych przed powrotem uczniów do szkół. Środki ochrony indywidualnej trafiły do 20 szkół publicznych, 41 placówek niepublicznych oraz szkoły muzycznej.
Budynek należący przed laty do rodu Rudowskich jest częścią Pasażu Rudowskiego. Obecnie stanowi siedzibę Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Jest bowiem wyposażony przez architektów w salę koncertową. Z daleka zwraca uwagę jego eklektyczny styl z neorenesansowymi elementami.
Wraz z ustępowaniem pandemii i powolnym powrotem do normalności także szkoły wkrótce powrócą do stacjonarnej edukacji. Z jednej strony uczniowie podkreślają radość z ponownego spotkania znajomych. Z drugiej wielu obawia się, że po długim okresie nauki zdalnej program ich przerośnie i nie poradzą sobie w tradycyjnych szkolnych realiach. O braku powodów do obaw przekonuje łódzki kurator oświaty, Waldemar Flajszer, który zwrócił się z apelem do dyrektorów i nauczycieli o ułatwienie młodzieży powrotu do normalnej edukacji.
Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski uważa, że - jeśli tylko pozwolą na to warunki epidemiologiczne - warto, aby nauka stacjonarna w szkołach była realizowana jak najdłużej, bo jest to istotne z wielu względów.