Drugi dzień Dni Gorzkowic (GALERIA)

ePiotrkowRegion Niedziela, 29 sierpnia 202175496
Po sobotniej zabawie przy muzyce zespołu „Szpilki” i tanecznych utworach Felixa Oyera mieszkańcy gminy Gorzkowice i przyjezdni są spragnieni kolejnych atrakcji.

Ładuję galerię...

I na pewno się ich doczekają. Bowiem będzie można usłyszeć takie hity Czerwonych Gitar jak „Historia jednej znajomości”, „Takie ładne oczy”, „Anna Maria”, „Matura” i „Tak bardzo się starałem”, a na finał SEBII. Ale wcześniej występy artystyczne zespołów ludowych czy orkiestry dętej.

 

Po 16:00 wójt Alojzy Włodarczyk i zaproszeni goście: wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba i starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak wręczyli nagrody Kołom Gospodyń Wiejskich w ramach Przeglądu Twórczości Ludowej Powiatu Piotrkowskiego. W niebo poleciały też setki gołębi. I tak rozpoczął się drugi dzień Dni Gorzkowic. - Największym bogactwem ziemi piotrkowskiej są stowarzyszenia czy kluby sportowe. Cieszymy się, że w zespołach ludowych są następcy, to dobrze wróży na przyszłość - podkreślił w rozmowie z nami  starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak.

 

Duże wrażenie na publiczności zrobił Zespół Pieśni i Tańca "Gorzkowice". Jego kierowniczką jest Anna Siewierska, który podkreśla, że młodzi ludzie garną się do występowania na scenie. - Zespół istnieje od 2014 i zawsze mamy chętnych. Dla nas wzorami są zespoły „Śląsk” i „Mazowsze”. Podglądamy ich występy i staramy uczyć się od najlepszych.

W zespole występuje m.in. Ola Woźniak.  - To wspaniałe przeżycie dla każdego choć zabiera dużo czasu. Z czasem przeradza się w hobby - podkreśliła w rozmowie z naszym portalem.

 

Ok. 21 konkurs Radia Strefa FM. Do wygrania atrakcyjne nagrody: rower, hulajnoga elektryczna, markowe plecaki czy słuchawki. Będzie trzeba tylko odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących piotrkowskiej rozgłośni. 

 

Osoby chętne mogą się też zaszczepić przeciw COVID-19. Zachęcał do tego ze sceny wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba:

- Im więcej osób zaszczepionych tym większe bezpieczeństwo dla nas wszystkich.

 

Na zakończenie ma odbyć się imponujący pokaz laserowy. - Będziemy się dobrze bawić do późnych godzin nocnych - deklaruje wójt gm. Gorzkowice Alojzy Włodarczyk.

 

 

 

 


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)01.09.2021 08:23

Myszka miki robiła furorę ?

10


Smith ~Smith (Gość)29.08.2021 20:26

Czemu nie widzę posła ziemi piotrkowskiej Antoniego Macierewicza? Dwa lata temu, przed wyborami "zaliczał" wszystkie imprezy i potańcówki, nawet w największej "dziurze". Zapamiętajcie gdzie ma Was na co dzień.

111


Małe piwko ~Małe piwko (Gość)29.08.2021 17:55

Dzisiaj, to już na miękko, bo jutro trzeba do roboty iść.

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat