Policjanci z wydziału kryminalnego tomaszowskiej komendy namierzyli i zatrzymali sprawcę kradzieży. Mężczyzna może trafić do więzienia nawet na dekadę.
W centrum kilkunastu miast aktywiści przeprowadzili akcje przypominające politykom, że miliony zwierząt czekają na wprowadzenie zakazu ich hodowli na futra. Odbyły się one z okazji Ogólnopolskiego Dnia bez Futra. W Piotrkowie aktywiści przypominali o tym pod biurem Prawa i Sprawiedliwości.
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim zorganizuje spotkanie online z Jakubem Ćwiekiem - pisarzem, stand-uperem oraz scenarzystą. Rozmowę z nim przeprowadzi Agnieszka Włoka, a przysłuchiwać się jej może każdy.
Zmiany obserwowane w siatkówce oka mogą odzwierciedlać zmiany zachodzące w mózgu nawet na wczesnym etapie rozwoju demencji – wykazały nowe amerykańskie badania.
Tylko do końca listopada trwa zbiórka pieniędzy w ramach 33. kwesty na ratowanie piotrkowskich zabytkowych nagrobków. W tym roku w związku z epidemią koronawirusa zorganizowano ją w Internecie. Zebrana dotąd kwota jest jednak dużo niższa niż w przypadku tradycyjnych zbiórek.
Chcemy, by w ferie wszyscy zostali w domu - powiedział w poniedziałek minister zdrowia. Dopytywany, czy to oznacza, że do 17 stycznia, czyli do końca ferii, będą zamknięte wszystkie hotele, pensjonaty i kwatery prywatne, odpowiedział: "Tak, taki jest plan".
Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stale apelują o dzielenie się darem życia, czyli krwią. W dobie pandemii wyjątkowo cenny stał się jeden z jej składników, czyli osocze, a dokładniej osocze pochodzące od osób, które przeszły COVID-19. Sprawdziliśmy, dlaczego jest to takie ważne i gdzie można je oddać.
Uzależnienie od nikotyny jest tak silne, że nawet wśród tych nałogowych palaczy, którzy zdecydują się podjąć leczenie, czyli korzystają z leków i psychoterapii, jedynie 20 proc. osób jest w stanie skutecznie rzucić palenie – wynika z 15-letnich badań, prowadzonych przez specjalistów chorób płuc.
Remont Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole wciąż trwa, ale twórca i gospodarz tego wyjątkowego miejsca Paweł Kowalski podkreśla, że prace są już na ukończeniu i jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku Osada powróci do życia.
Światowy Dzień Rzucania Palenia będzie obchodzić 19 listopada. Święto to przypada zawsze w trzeci czwartek listopada, ma już 30-letnią tradycję. Pomysł obchodów zrodził się w USA w Kalifornii w 1974 roku z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. Zachęcono wtedy ponad milion palaczy do ostawienia papierosów na jeden dzień.