W województwie łódzkim są 32 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Jeden z przypadków dotyczy mieszkańca Moszczenicy w powiecie piotrkowskim.
Po półrocznej przerwie wreszcie pierwszy dzwonek usłyszeli także uczniowie szkół powiatowych. Rok szkolny 2020/2021 rozpoczyna 1260 słuchaczy (w tym 200 pierwszoklasistów) i 160 nauczycieli. 1 września był nietypowy. Ma na to wpływ epidemia.
Wielu uczniów wróciło by kontynuować naukę, ale jest też liczna grupa dzieci i młodzieży, która dopiero rozpoczyna naukę w klasach pierwszych. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wraz z dyrekcją szkół musieli przestawić się na nowe zasady nauczania w dobie pandemii.
1 września na drogach i przejściach dla pieszych w sąsiedztwie szkół pojawią się dodatkowe patrole policji. Zdaniem mundurowych początek roku szkolnego to czas wzmożonego ruchu, który skutkuje wzrostem zagrożenia bezpieczeństwa.
W województwie łódzkim są 33 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Aż 7 nowych przypadków dotyczy mieszkańców gminy Czarnocin w powiecie piotrkowskim.
W województwie łódzkim jest 39 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Po jednym nowym przypadku odnotowano w Piotrkowie oraz powiecie piotrkowskim. 97 osób uznano za zdrowe.
Po dodatkowych dyskusjach z głównym inspektorem sanitarnym uznaliśmy, że nie będziemy wprowadzać obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych szkół. O takim obowiązku mogą decydować dyrektorzy szkół – powiedział w czwartek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
Tysiące litrów środka do dezynfekcji i tysiące maseczek trafi do szkół w mieście i powiecie. Dostarczenie materiałów do placówek to obowiązek strażaków, mają czas do 1 września, czyli do wtorku.
15 policjantów z piotrkowskiej drogówki, którzy trafili na obowiązkową kwarantanną, są już po badaniach na koronawirusa. Wszystkie wyniki badań są ujemne.
Coraz popularniejsze staje się korzystanie z usług behawiorysty, którego w uproszczeniu nazwać można psim psychologiem. Pomaga on wykluczyć u zwierzęcia niepożądane zachowania i poprawić komunikację na linii pies – właściciel. O szczegółach pracy behawiorysty rozmawiamy z Izabelą Żabicką z salonu pielęgnacji psów i kotów Przybij Łapę w Piotrkowie.