Artykuły do tagu: Zwierzę

17.07.2024 15:57
Darmowe czipowanie psów
Ma wielkość ziarenka ryżu i zakodowany w sobie 15 cyfrowy unikalny kod, dzięki któremu zgubiony zwierzak może szybko trafić do swojego właściciela. W Piotrkowie każdy mieszkaniec może bezpłatnie zaczipować swojego małego przyjaciela.
Wystaw miskę z wodą dla psa czy kota
Miska z wodą może uratować bezdomnego psa, kota, ale też ptaki i inne zwierzęta żyjące w mieście w upalne dni. Wystawmy zatem pojemnik ze świeżą wodą.
Strażacy wyswobodzili koziołka ze śmiertelnej pułapki
Strażacy uratowali dzikie zwierzę, które utknęło w studni. Do nietypowej interwencji doszło w Woli Krzysztoporskiej, a na miejscu pracowali lokalni druhowie we współpracy z ochotnikami z Krężnej. Na szczęście dzięki ich szybkiej pomocy, kozioł sarny cały i zdrowy powrócił do lasu.
Zderzenie z łosiem na S8
Zderzenie samochodu osobowego z łosiem na drodze ekspresowej S8. Do wypadku doszło w poniedziałek nad ranem na wysokości Wolborza.
Pożar chlewni w gminie Wolbórz. Olbrzymie straty. Zginęło około 2000 prosiąt
Blisko 2 tysiące prosiąt zginęło w pożarze chlewni w Żarnowicy Dużej w gminie Wolbórz. Ogień wybuchł w poniedziałek wieczorem. W akcji gaśniczej uczestniczyło 10 zastępów PSP i OSP. Straty oszacowano na ponad 3 miliony złotych.
Wypadki z dzikimi zwierzętami. Policja apeluje o ostrożność
W przeciągu ostatnich dni na terenie powiatu piotrkowskiego doszło do dwóch kolizji z dziką zwierzyną. Apelujemy, aby zachować szczególną ostrożność oraz dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.
Posadzili ponad 100 drzew dla leśnych zwierząt
Drzewka owocowe posadzone i to z myślą o leśnych mieszkańcach. Samorząd Powiatu Piotrkowskiego wraz z Nadleśnictwem Piotrków zaprosił mieszkańców regionu do Osady Leśnej w Kole na tegoroczną akcję "Posadź z nami drzewo!".
Psy myśliwskie rywalizowały w Piotrkowie
Ponad 300 hodowców przyjechało w niedzielę (03.03.2024) do Piotrkowa Trybunalskiego, by zaprezentować swoje psy. To w związku z III Krajową Wystawą Psów Ras Myśliwskich, która została zorganizowana w hali "Relax".
Pamiętajmy także o zwierzętach
Silny mróz zawitał do Polski, a wysokie ujemne temperatury mają utrzymywać się do środy. W tym czasie pamiętajmy, że niskie temperatury są odczuwane nie tylko przez ludzi. Zwierzęta przebywające poza domem również odczuwają ich wpływ i narażone są na wychłodzenia.
Zdrowy rozsądek w sylwestrową noc. Pamiętajmy także o zwierzętach
Przed nami noc sylwestrowa, podczas której będziemy witać Nowy Rok. Jak co roku mnóstwo ludzi będzie świętować hucznie przy odpalaniu fajerwerków. Jednak w takim momencie szczególnie należy zachować zdrowy rozsądek. Nie zapominajmy także o zwierzętach, które są bardzo wrażliwe na każde dźwięki wystrzałów.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat