Artykuły do tagu: wie

Otyłość powszechnie zwiększa ryzyko powikłań podczas COVID-19
Osoby o wysokim BMI są bardziej zagrożone ciężkim przebiegiem COVID-19 niezależnie od wieku, płci, przynależności rasowej i innych parametrów zdrowotnych - pokazuje obszerna analiza.
PCMD przejmie małych pacjentów z powiatu radomszczańskiego
Oddział pediatryczny w szpitalu powiatowym w Radomsku został przekształcony na oddział dla osób zakażonych koronawirusem. Decyzja ta wzbudziła spore kontrowersje wśród radomszczan. W razie potrzeby mali pacjenci z powiatu radomszczańskiego znajdą pomoc w Piotrkowie Trybunalskim, a konkretnie w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka.
Znów wzrost zakażeń. Zobacz sobotni raport wojewody
W województwie łódzkim jest 821 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Są to osoby w wieku od 1 miesiąca do 97 roku życia. Kolejne 223 osoby wyzdrowiały.
Przebudowa ulicy Broniewskiego zakończona
Ulica Broniewskiego w Piotrkowie oficjalnie otwarta. Droga została przebudowana na odcinku od ul. Krasickiego do ul. Reagana.
Nużeniec na twarzy – sprawdź, co warto wiedzieć
Nużeniec na twarzy pojawia się w konsekwencji choroby o nazwie nużyca (inaczej demodekoza). Schorzenie to powoduje widoczne i uciążliwe objawy, a ich zwalczanie może trwać nawet miesiącami. Dlatego oprócz leczenia farmakologicznego, dobrze jest zadbać o właściwą pielęgnację cery. Jak wygląda nużeniec na twarzy? Jak się ustrzec przed tą chorobą oraz jak wyleczyć nużeńca twarzy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.
Dziś Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca
Gdyby więcej ludzi umiało udzielać pierwszej pomocy w nagłym zatrzymaniu krążenia 100 000 osób rocznie w Europie mogłoby żyć! – informuje Europejska Rada Resuscytacji. Niestety jedynie niewielki odsetek osób, u których występuje nagłe zatrzymanie krążenia poza szpitalem otrzymuje pomoc wystarczająco szybko, aby przeżyć. Każdego roku u około 400.000 Europejczyków występuje nagłe i niespodziewane zatrzymanie krążenia (NZK), z czego w ok. 350.000 przypadkach zdarza się to poza szpitalem. 16 października obchodzimy Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca.
Piotrków i powiat w strefie czerwonej. Szkoły przechodzą na zdalne nauczanie
Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę miast i powiatów objętych (od soboty) czerwoną strefą bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. Piotrków nadal pozostaje w czerwonej strefie, dodatkowo objęte nią zostały m.in. powiaty piotrkowski, bełchatowski i radomszczański. Ponadto premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej przedstawił nowe obostrzenia.
MEN: 1037 placówek oświatowych pracuje w trybie mieszanym, a 375 w trybie zdalnym
W trybie mieszanym pracuje 1037 placówek oświatowych, a 375 w trybie zdalnym. Pozostałe, czyli 47 tys., działa normalnie - podało w środę MEN. Liczba szkół pracujących w środę w sposób inny niż stacjonarny jest najwyższa od początku roku szkolnego. Dane zebrane od kuratorów oświaty na podstawie informacji od dyrektorów są z środy z godziny 14.00. Zgodnie z nimi w trybie stacjonarnym pracuje 47 072 przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych, czyli 97,09% wszystkich.
Koronawirus w TPS-ie i w
I Liceum Ogólnokształcące było jedną z ostatnich szkół, do której nie dotarła jeszcze epidemia. Niestety w środę (14 października) nadeszła informacja o zdiagnozowaniu koronawirusa u ucznia pierwszej klasy.
Koronawirus – wbrew temu, co opowiadają tzw. antycovidowcy - nie omija lekarzy. Kilka dni temu zmarł chirurg z Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie, chorował na COVID-19. Zakażenia nie uniknął też szef interny w szpitalu w Wieluniu. - Widzę jak u ludzi narasta agresja, która często wylewa się na nas, lekarzy – mówi dr Mariusz Gębski.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat