Advertisement

Artykuły do tagu: Europe Direct

Piknik europejski z Europe Direct
Piknik europejski z okazji przypadającego 9 maja Dnia Europy zorganizował piotrkowski punkt Europe Direct.
Dni Europy z EUROPE DIRECT!
Obchodzony 9 maja Dzień Europy upamiętnia rocznicę ogłoszenia planu zjednoczenia Europy, znanego jako Deklaracja Schumana – od nazwiska prezentującego plan ówczesnego ministra spraw zagranicznych Francji, Robert Schumana. W tym roku przypada już 72. rocznica ogłoszenia Planu.
Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca już wkrótce!
Po raz kolejny Punkt Europe Direct w Piotrkowie Trybunalskim, działający przy Stowarzyszeniu Eurocentrum organizuje wydarzenie z okazji Dnia Przywracania Czynności Serca.
Konkurs Wakacje na językach
Europe Direct Piotrków Trybunalski zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym kierowanym do młodzieży w wieku 14-18 lat. Celem konkursu jest promocja nauki i wykorzystania w praktyce języków obcych oraz popularyzacja wielojęzyczności Unii Europejskiej. Konkurs odbywa się w kontekście Europejskiego Dnia Języków, który obchodzony jest corocznie 26 września.
Nastolatku, zgarnij kasę za wakacje!
Piotrkowski punkt informacji europejskiej Europe Direct organizuje konkurs "Wakacje na językach". Aby zdobyć nagrodę, trzeba zrobić zdjęcie, na którym pokażecie, jak wykorzystujecie języki obce podczas wakacyjnych podróży. Równie ważne jest podpisanie go za pomocą uzasadnienia, w którym podzielicie się swoim zdaniem, dlaczego warto się ich uczyć.
Rozwiąż quiz online i wygraj nagrody
Niepowtarzalna szansa już dziś, 8 maja, od godziny 17.00 do 17.15. W ciągu tych 15 minut trzeba rozpocząć rozwiązywanie, a ten kto zacznie, będzie rozwiązywał tak długo, jak będzie chciał. Należy jednak pamiętać, że o ogólnym wyniku (oprócz wyniku punktowego), decyduje oczywiście czas.
Europe Direct w Piotrkowie. Inauguracja działalności na lata 2021 - 2025
Europe Direct w Piotrkowie zainaugurował działalność w nowej edycji na lata 2021-2025.
Dlaczego 9 maja obchodzimy Dzień Europy?
Dzień Europy upamiętnia rocznicę ogłoszenia planu zjednoczenia europejskiego, znanego jako Deklaracja Schumana od nazwiska prezentującego go ówczesnego ministra spraw zagranicznych Francji, Roberta Schumana. W tym roku przypada 71. rocznica tego wydarzenia.
Konkurs on-line „Co wiesz o Unii Europejskiej?”
Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Piotrków Trybunalski zaprasza do udziału w konkursach on-line „Co wiesz o Unii Europejskiej?” Polska jest w UE od niemal 17 lat. Wszyscy wiemy już dużo na temat naszej obecności w strukturach UE. Może warto jednak sprawdzić aktualność swojej wiedzy!
Dziś Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca
Gdyby więcej ludzi umiało udzielać pierwszej pomocy w nagłym zatrzymaniu krążenia 100 000 osób rocznie w Europie mogłoby żyć! – informuje Europejska Rada Resuscytacji. Niestety jedynie niewielki odsetek osób, u których występuje nagłe zatrzymanie krążenia poza szpitalem otrzymuje pomoc wystarczająco szybko, aby przeżyć. Każdego roku u około 400.000 Europejczyków występuje nagłe i niespodziewane zatrzymanie krążenia (NZK), z czego w ok. 350.000 przypadkach zdarza się to poza szpitalem. 16 października obchodzimy Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat