Advertisement

Artykuły do tagu: Oświetlenie

Czy w Piotrkowie istnieje problem z oświetleniem ulic?
Twierdząco na to pytanie odpowiadają przedstawiciele piotrkowskiej grupy referendalnej, którzy w poniedziałek (27.11) w imieniu mieszkańców Piotrkowa złożyli petycję do prezydenta Krzysztofa Chojniaka. Dotyczy ona problemu włączania miejskiego oświetlenia w godzinach, kiedy zapada zmrok.
Latarnie zapalą się o godzinę później
W związku ze zmianą czasu z letniego na zimowy w niedzielę (29.10.2023) latarnie w Piotrkowie Trybunalskim zapalą się o godzinę później niż na co dzień. Przedstawiciele Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta zapewniają jednak, że to wyłącznie jednorazowa procedura.
Będzie LEDowo. Blisko 400 opraw do wymiany
Rosnące rachunki za prąd zmuszają do oszczędności nie tylko mieszkańców. Szukają ich także włodarze poszczególnych gmin. Jedną z najprostszych możliwości oszczędzania jest modernizacja oświetlenia ulicznego. Na taką zdecydowały się władze gminy Rozprza.
Poważna awaria. Nie ma oświetlenia
Od dłuższego czasu na odcinku ulicy Dmowskiego w Piotrkowie nie świecą latarnie. Okazuje się, że to dość poważna awaria energetyczna i na jej usunięcie mieszkańcy będą musieli poczekać.
Co z oświetleniem na Mazowieckiej? ZDiUM odpowiada!
Z częstymi awariami oświetlenia ulicznego borykają się mieszkańcy ulicy Mazowieckiej w Piotrkowie. Jak twierdzą, od prawie trzech miesięcy oświetlenie działa kilka godzin i następuje awaria. Na usunięcie usterki muszą czekać nawet dwa dni, a potem oświetlenie znów się psuje.
Czy oświetlenie w Piotrkowie włączane jest zbyt późno?
O tym, że oświetlenie uliczne w Piotrkowie zapalane jest za późno i gaśnie zbyt wcześnie, informowali zarówno czytelnicy portalu, jak i słuchacze radia Strefa FM. W poniedziałkowym magazynie Magiel dziennikarze sprawdzali, czy rzeczywiście jest taki problem.
Wszystkie lampy będą ledowe
Od połowy listopada na terenie gminy Czarnocin trwają prace, polegające na wymianie kolejnych lamp istniejącego oświetlenia ulicznego. Łącznie planowane jest zastąpienie 110 istniejących opraw sodowych na energooszczędne lampy LED. Ich moc to 37W.
Wyłączą uliczne oświetlenie
Od 1 grudnia w Woli Krzysztoporskiej w nocy wyłączone zostanie uliczne oświetlenie. To jeden z elementów polityki oszczędności energii, do której samorządy zobowiązał polski rząd.
Dochodzenie na osiedlu - kto wrzucił zużytą żarówkę do pojemnika na plastik?
Zielone Wzgórze to miłe i spokojne osiedle. Kto by się spodziewał, że pewnego dnia jeden z mieszkańców osiedla wrzuci zużytą żarówkę do pojemnika na plastik? Dzięki zapisom z osiedlowej kamery rozpoczyna się dochodzenie. Kto wrzucił zużytą żarówkę do pojemnika na plastik? Tego dowiesz się z komiksu edukacyjnego „Żarosław na tropie”.
Dlaczego w mieście jest aż tak ciemno? ZDiUM odpowiada
- Godzina 17.30, a na ulicach miasta egipskie ciemności. Zmiana czasu jeszcze bardziej „polepszyła” sytuację - napisał jeden z mieszkańców Piotrkowa na naszej platformie kontaktowej, zamieszczając także parę zdjęć.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat