Advertisement

Artykuły do tagu: Pediatria

Znów nie było chętnych na przejęcie świadczeń
Drugi konkurs ogłoszony przez łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia na realizację w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim świadczeń medycznych w zakresie położnictwa i ginekologii, neonatologii oraz pediatrii także nie przyniósł rozstrzygnięcia. Ponownie nikt nie złożył oferty do NFZ.
Powiatowe Centrum Matki i Dziecka nadal potrzebne
Piotrkowski szpital przy ul. Roosevelta, czyli Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w 2021 roku odwiedziły tysiące potrzebujących pacjentów. Udało się przyjąć mnóstwo porodów i pomóc jeszcze większej liczbie młodych pacjentów. Zarząd Powiatu Piotrkowskiego będzie chciał, by placówka nadal służyła mieszkańcom naszego regionu.
PCMD przejmie małych pacjentów z powiatu radomszczańskiego
Oddział pediatryczny w szpitalu powiatowym w Radomsku został przekształcony na oddział dla osób zakażonych koronawirusem. Decyzja ta wzbudziła spore kontrowersje wśród radomszczan. W razie potrzeby mali pacjenci z powiatu radomszczańskiego znajdą pomoc w Piotrkowie Trybunalskim, a konkretnie w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka.
Ordynator pediatrii przy Roosevelta:
Od początku czerwca w szpitalu Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej przy ulicy Roosevelta w Piotrkowie funkcjonuje oddział pediatryczny. - To nowoczesny, świetnie wyposażony i funkcjonalny oddział, który przeszedł całkowitą modernizację - mówił w programie " O tym się mówi" na antenie Strefy FM dr Jarosław Cielecki, ordynator jednostki.
50 tys. zł od miasta dla powiatu
50 tysięcy zł przekaże miasto na rzecz powiatu piotrkowskiego. Pieniądze mają zostać przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla pediatrii, która wkrótce zostanie uruchomiona w szpitalu przy ul. Roosevelta.
Pediatria wraca do Piotrkowa Trybunalskiego
Późnym popołudniem, w piątek 24 marca ŁOW NFZ rozstrzygnął konkurs ofert na leczenie na oddziale pediatrycznym. Od 1 maja to Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Trybunalskim będzie się opiekował małymi pacjentami w trybie całodobowej hospitalizacji.
Mieszkańcy apelują do starosty w sprawie pediatrii
Grupa mieszkańców miasta apeluje do starosty powiatu o uruchomienie oddziału pediatrycznego w szpitalu przy Roosevelta, którego organem prowadzącym jest właśnie powiat.
Co z pediatrią w Piotrkowie? „Będzie, jak tylko znajdzie się lekarz”
Dlaczego w Piotrkowie wciąż nie ma oddziału pediatrycznego? - takie pytanie padło w czwartek rano na antenie piotrkowskiego radia.
Pediatria na Roosevelta w kwietniu 2017
Miał zostać uruchomiony 1 listopada, ale z powodu braku personelu nastąpi to dopiero w kwietniu przyszłego roku. Oddziału pediatrycznego nie ma też w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim na Rakowskiej. Dzieci są leczone w Radomsku, Tomaszowie czy Bełchatowie.
Piotrków bez pediatrii. Posłanka PO nie zostawia suchej nitki na autorach rewolucji w służbie zdrowia
Od 1 listopada w Piotrkowie nie ma oddziału pediatrycznego. Najmłodsi pacjenci muszą jeździć do szpitali w Opocznie, Radomsku czy Tomaszowie. Sprawę komentuje posłanka Platformy Obywatelskiej Elżbieta Radziszewska (z zawodu lekarz).
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat