Ostatnie dni piotrkowskiej kwesty na ratowanie nagrobków

Strefa FM Poniedziałek, 23 listopada 20206
Tylko do końca listopada trwa zbiórka pieniędzy w ramach 33. kwesty na ratowanie piotrkowskich zabytkowych nagrobków. W tym roku w związku z epidemią koronawirusa zorganizowano ją w Internecie. Zebrana dotąd kwota jest jednak dużo niższa niż w przypadku tradycyjnych zbiórek.
fot.: archiwum ePiotrkow.pl fot.: archiwum ePiotrkow.pl

- Do tej pory w zbiórce utworzonej na portalu zrzutka.pl udział wzięło 81 osób, które wpłaciły łącznie nieco ponad 2700 zł. Do tego bezpośrednio na nasze konto trafiło na ratowanie nagrobków około 500 zł - mówi Waldemar Domarańczyk, prezes Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego i przypomina, że wesprzeć tę inicjatywę można jeszcze przez kilka dni. - Byłbym bardzo szczęśliwy gdyby w tych ostatnich dniach zbiórki, mieszkańcy naszego regionu wsparli to, czym zajmujemy się od tak wielu lat. Dotychczas odnowiliśmy prawie 120 zabytkowych mogił. Jest jednak jeszcze mnóstwo takich, które wymagają renowacji. Jeśli ich nie dokonamy to te zabytkowe nagrobki bezpowrotnie stracimy. Kwota, którą mamy obecnie na pewno nie pozwoli nam na rozpoczęcie prac nad kolejnym. Być może jedynie będziemy w stanie wzmocnić niektóre już wcześniej odnowione.

 

Podczas ubiegłorocznej kwesty udało się zebrać ponad 20 tys. zł. By wesprzeć tę tegoroczną, wystarczy wpłacić dowolną kwotę w serwisie zrzutka.pl.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

smok wawelski ~smok wawelski (Gość)24.11.2020 10:59

Dam na pomnik Antoniego,jak będę żył i jak będzie pochowany w Piotrkowie

00


Wyremontujmy drogi. ~Wyremontujmy drogi. (Gość)23.11.2020 20:04

Jeśli nie ma krewnych ( opiekunów ) to pomniki kruszyć, a kamień wykorzystać na podbudowę dróg.

312


Hmmm ~Hmmm (Gość)23.11.2020 14:58

Fajnie, że odnawia się zabytkowe mogiły... ale tym wg. mnie powinien zajmować się zarządca cmentarza. W końcu płaci się przecież niemałe pieniądze za miejsce na cmentarzu i pochówek. A kwesty może lepiej zostawmy na pomoc potrzebującym ludziom, chorym dzieciakom itd.

94


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat