Funkcjonariusze piotrkowskiej jednostki stawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, aby oddać krew, z której można wyodrębnić osocze. Policyjni ozdrowieńcy doskonale wiedzą co znaczy zmierzyć się z chorobą i jak ważne jest zdrowie. Przypominają również o tym, że w tym trudnym czasie, jakim jest stan pandemii należy pamiętać o innych.
Premier Mateusz Morawiecki we wpisie na Facebooku zaapelował do ozdrowieńców o oddawanie osocza. Opublikował również materiał wideo kancelarii premiera, w którym zawarto informacje dotyczące procedury oddawania osocza przez ozdrowieńców.
Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stale apelują o dzielenie się darem życia, czyli krwią. W dobie pandemii wyjątkowo cenny stał się jeden z jej składników, czyli osocze, a dokładniej osocze pochodzące od osób, które przeszły COVID-19. Sprawdziliśmy, dlaczego jest to takie ważne i gdzie można je oddać.
W województwie łódzkim jest 18 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: dwojga dzieci, jednej nastoletniej dziewczynki, jednej młodej kobiety, czterech kobiet w średnim wieku, trzech kobiet w starszym wieku, jednego nastoletniego chłopca, czterech młodych mężczyzn, jednego mężczyzny w średnim wieku i jednego mężczyzny w starszym wieku. Są to osoby w wieku od 1 do 79 roku życia.