9 przenośnych defibrylatorów pojawiło się przy miejskich placówkach w Piotrkowie Trybunalskim.
Przejazd i przejście w ciągu ul. Twardosławickiej w Piotrkowie Trybunalskim zostało oddane do użytku. W poniedziałek nad ranem takie udogodnienia udostępniono kierowcom i pieszym, którzy narzekali, że aby przedostać się na drugą stronę budowanej autostrady A1, muszą korzystać z objazdu i nakładać kilometrów.
Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na terenie aresztu w Goleszach zostanie wybudowana instalacja fotowoltaiczna (30kW).
Połączone siły SLD, Wiosny i Razem zarejestrowały w poniedziałek jedną wspólną listę. Podczas konferencji prasowej przedstawiono sylwetki kandydatów ubiegających się o mandat poselski z okręgu nr 10 (Piotrków).
W miniony weekend w Szkole Podstawowej w Witowie zorganizowano sportowe zmagania na najwyższym ogólnopolskim poziomie. Był to turniej integracyjny, a zarazem przygotowawczy do zbliżających się Mistrzostw Polski w siatkówce na siedząco.
Paliło się 30 arów poszycia leśnego w Swolszewicach Dużych koło Zalewu Sulejowskiego. Do pożaru doszło w niedziele około godziny 14.30. W akcji gaśniczej uczestniczyło 6 jednostek straży pożarnej oraz ratownicy WOPR, którzy sprawdzali czy nikt nie został uwięziony nad Zalewem.
Podopieczni Bartosza Jureckiego przegrali pierwszy mecz w tym sezonie 26:27 (12:15). W Kaliszu lepsi byli gospodarze, którzy w ostatniej minucie spotkania zdobyli zwycięska bramkę. Za tydzień Piotrkowianin rozegra mecz we własnej hali z Wisłą Płock.
W związku z przypadającą w tym roku 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej, Oddział Muzeum w Polichnie przygotował ofertę edukacyjną dla szkół. Propozycja dotyczy zwiedzania wystaw stałych i czasowych oraz udziału w lekcjach muzealnych.
Polacy, którzy 52 lata musieli czekać na kolejny występ w mistrzostwach świata w koszykówce, wygrali pierwszy mecz podczas tej imprezy, która odbywa się w Chinach, pokonując Wenezuelę 80:69 (22:24, 22:12, 16:15, 20:18). Dwa punkty dla naszej reprezentacji zdobył piotrkowianin Damian Kulig.
Do 9 sierpnia 2019 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych w województwie łódzkim przyznał 1350 Rodzicielskich Świadczeń Uzupełniających, zwanych „Mama 4+”.