Pożar lasu w Swolszewicach Dużych

Strefa FMRegion Poniedziałek, 02 września 201935152
Paliło się 30 arów poszycia leśnego w Swolszewicach Dużych koło Zalewu Sulejowskiego. Do pożaru doszło w niedziele około godziny 14.30. W akcji gaśniczej uczestniczyło 6 jednostek straży pożarnej oraz ratownicy WOPR, którzy sprawdzali czy nikt nie został uwięziony nad Zalewem.

Ładuję galerię...

Prawdopodobnie przyczyną pożaru było zaprószenie ognia - W Swolszewicach na szczęście nie było dużego wiatru, dzięki temu ogień rozwijał się wolno i nie objął jeszcze większej powierzchni - powiedział mł. bryg. Wojciech Pawlikowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie - Obecnie sytuacja w lasach jest trudna, ale nie odnotowaliśmy jakiegoś znacznego wzrostu pożarów w porównaniu do poprzedniego roku. Myślę, że to wynika też m.in z tego, że wzrosła świadomość społeczeństwa. Trzeba jednak dmuchać na zimne i wchodząc do lasu pamiętać o wszystkich zasadach bezpieczeństwa - dodaje W. Pawlikowski.

 

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)03.09.2019 08:40

Już ci tłumacze . zostaliśmy tam zadysponowani przez KM PSP ponieważ przy miejscu pożaru na linii brzegowej przebywało wiele osób a jedna z nich biorąc udział w gaszeniu doznała oparzenia dłoni. W naszym wyposażeniu medycznym są również hydrożele do takich przypadków. Poza tym zabezpieczaliśmy dzialania straży pożarnej w punktach czerpania wody z zalewu. Wytłumaczone?

20


gość ~gość (Gość)03.09.2019 01:02

Ciekawe co sprawdzali woprowcy
Moze jakiś mądrzejszy mu wytłumaczy

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat