Gmina Aleksandrów chce być coraz bardziej proekologiczna. Dlatego cały czas inwestuje w odnawialne źródła energii. Ostatnim działaniem w tym kierunku jest realizacja projektu: "Czysta Energia w gminie Aleksandrów dzięki instalacji Odnawialnych Źródeł Energii". Urzędnicy pozyskali na niego dofinansowanie m.in. z Urzędu Marszałkowskiego.
Urząd Miasta w Piotrkowie ogłosił przetarg na budowę instalacji OZE u mieszkańców. Piotrkowianie, objęci programem, otrzymają dofinansowanie do 85% kosztów kwalifikowanych montażu paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła, kolektorów słonecznych czy kotłów na biomasę.
W dobie rosnących cen energii elektrycznej oraz świadomości ekologicznej coraz więcej osób decyduje się na odnawialne źródła energii. Jednym z popularnych rozwiązań są panele fotowoltaiczne, które pozwalają na samodzielną produkcję energii przy wykorzystaniu energii słonecznej. W tym artykule przyjrzymy się propozycji Fotowoltaika od Orange Energia i zastanowimy się nad tym czy warto produkować własny zielony prąd.
Gorzkowice stawiają na odnawialne źródła energii. Urzędnicy pozyskali pieniądze na instalacje paneli fotowoltaicznych na trzech gminnych budynkach.
Gdy ceny prądu gwałtownie rosną, w świetle współczesnych kryzysów na rynku energii niezwykle funkcjonalnym, ekologicznym, a przede wszystkim ekonomicznym rozwiązaniem okazuje się instalacja paneli fotowoltaicznych. Jak działają panele słoneczne? Instalacje fotowoltaiczne przekształcają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną pod postacią prądu stałego. Ta następnie zostaje przekształcona w prąd przemienny, jaki znajduje się w gniazdkach elektrycznych. Dziś jak nigdy dotąd warto zainwestować w fotowoltaikę, rozwiązanie najbardziej ekologiczne, generujące w naszych budżetach spore oszczędności poprzez obniżenie ceny rachunków, zupełnie pokrywające zapotrzebowanie na energię mniejszego czy większego gospodarstwa domowego. JB Energia Fotowoltaika Piotrków Trybunalski to doświadczona firma z branży OZE, projektująca panele fotowoltaiczne dla domu, przemysłu czy rolnictwa.
Prawie 200 mieszkańców gminy Sulejów otrzyma dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne lub/oraz wymianę pieca. Gminie Sulejów – jako jedynej w powiecie piotrkowskim - przyznano na ten cel niemal 2,4 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Spośród ponad 80 wniosków do dofinansowania wybrano 26.
Termin ten stał się niezwykle popularny w ostatnich latach za sprawą dwóch kwestii. Pierwszą są stale rosnące rachunki za energię elektryczną. Drugą szeroko rozumiana ekologia i przyszłość naszej planety. Źródła czystej energii, czyli wiatr, słońce i woda już wiele lat temu zwróciły uwagę zarówno ekologów, jak i przedsiębiorców. Możliwość wykorzystania energii promieniowania słonecznego dało początek instalacji fotowoltaicznej.
Czy fotowoltaika w domu się opłaca? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób. Nie ma się czemu dziwić – liczba dachów pokrytych panelami słonecznymi rośnie z roku na rok, a zewsząd można słyszeć pochwały wobec systemu PV. Jak jednak wygląda to w praktyce? Oto wszystko, co musisz na początek wiedzieć o instalacji fotowoltaicznej, aby podjąć świadomą decyzję.
Dofinansowania do fotowoltaiki pozwalają znacznie obniżyć koszty tej inwestycji i przyspieszyć zwrot kosztów. Oferowane rządowe programy wsparcia finansowego są sporą zachętą dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad rozwiązaniami z zakresu OZE. Co ciekawe, marcu 2021 roku liczba prosumentów przekroczyła w naszym kraju już pół miliona.
Radni piotrkowskiej RM przegłosowali zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz aktualnym budżecie miasta. Dzięki temu nasze miast będzie mogło jeszcze w tym roku ubiegać się o dofinansowanie trzech bardzo ważnych inwestycji.