Wartość całego projektu (realizowanego wspólnie z gminą Mniszków) wynosi prawie 5,4 mln zł, a wysokość dotacji to aż 85% (niemal 4,2 mln zł). Łądznie władze gmin zaplanowały montaż 335 mikroinstalacji fotowoltaicznych oraz 31 kotłów na biomasę.
Długo to trwało i cały proces nie był łatwy, ale przy obecnie szalejących cenach energii to na pewno bardzo dobra informacja. Wynik oceny merytorycznej naszego wniosku wynosi 96,1%, więc jesteśmy bardzo zadowoleni, że znaleźliśmy się w gronie 26 gmin z terenu całego województwa łódzkiego, którym przyznano dofinansowanie. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować panu wójtowi gminy Mniszków Pawłowi Werłosowi, pracownikom tamtejszego Urzędu Gminy i wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej w Sulejowie Michałowi Gaczkowskiemu, za współpracę, koordynację oraz wspólną realizację tego ważnego dla naszych mieszkańców projektu - powiedział Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.
Po podpisaniu przez lidera projektu (gminę Mniszków) umowy z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego, ogłoszony zostanie przetarg. Po jego rozstrzygnięciu urzędnicy poinformują o szczegółach projektu i terminie rozpoczęcia prac.
Inwestując w odnawialne źródła energii, inwestujemy w poprawę jakości powietrza, dlatego wspieramy mieszkańców naszej gminy, którzy chcą korzystać z takich rozwiązań. Będziemy nadal aktywnie poszukiwać źródeł finansowania inwestycji proekologicznych, służących poprawie jakości powietrza na terenie gminy, m.in. poprzez zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii i likwidację tzw. „kopciuchów” - zapewniają przedstawiciele Urzędu Gminy w Sulejowie.
Komentarze 20
21.04.2022 08:29
Pytanie gdzie była wcześniej informacja o zbieraniu takich wniosków, nie widzę śladu na stronie sulejowa o takiej akcji.
20.04.2022 22:33
A utylizacja tych cudów ile będzie kosztować i ile dwutlenku będzie podczas utylizacji wie ktoś ? W przyszłości za utylizację odbiorą sobie to co teraz dopłacili z nawiązką. Zapewne powstaną odpowiednie firmy powiązane z politykami. Najbardziej ekologiczne jest sezonowane kilka lat drewno opałowe spalane w odpowiednich warunkach, a pozostający popiół to nawóz dla gleby.
20.04.2022 13:57
A kiedy remont drogi w Kole,zrobili kawalek i cisza.Zapraszamy Pana Ostroskiego,chyba wie gdzie jest Kolo?????.
20.04.2022 12:30
A gmina aleksandrow dopiero na 12 miejscu listy rezerwowej... Brawa, a tak się chwalili
20.04.2022 09:21
Jak jest to takie ekologiczne i opłacalne to powiat / państwo niech inwestuje a nie obywatele