Zazwyczaj po świętach zostaje nam sporo jedzenia. Nie pozwólmy, aby się ono zmarnowało i trafiło do kosza. Przygotowane posiłki oraz produkty spożywcze możemy umieścić w lodówce społecznej, z której korzystają osoby potrzebujące.
W klasztorze ojców Bernardynów w Piotrkowie można już oglądać bożonarodzeniową, ruchomą szopkę. Zbudowali ją piotrkowscy kolejarze – emeryci.
Już po raz trzeci Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej Pałacyk w Piotrkowie wraz z piotrkowskimi wolontariuszami zorganizowało Wigilię dla osób samotnych. Przez 12 godzin osoby potrzebujące wsparcia i bliskości mogły zjeść wigilijne potrawy oraz wspólnie kolędować z wolontariuszami i przedstawicielami stowarzyszenia.
Pogoda w tegoroczne Boże Narodzenie nie będzie raczej przypominać tej, jaką pamiętamy sprzed kilkunastu lat. Jak mówił w Strefie FM Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy IMGW, będzie ona bardziej… wielkanocna.
Tak jak w poprzednich latach pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie przygotowali na tegoroczne święta wyjątkową kolędę.
Przed nami Boże Narodzenie. Sobota to ostatni dzień na zakupy i przygotowania do tegorocznych świąt.
Tradycyjnie w okresie świąteczno-noworocznym zmienia się rozkład funkcjonowania komunikacji miejskiej. Przedstawiamy jak w najbliższych dniach będą kursowały autobusy.
Pasterka jest nieodłączną częścią związaną ze Świętami Bożego Narodzenia. Przez wiele lat była odprawiana o godz. 24:00, ale od kilku lat w wielu kościołach rozpoczyna się wcześniej. Przygotowaliśmy spis mszy, w którym znajdziecie godziny rozpoczęcia pasterek, które w noc Bożego Narodzenia zostaną odprawione w Piotrkowie.
Jurta, ta tradycyjna i wielofunkcyjna konstrukcja, od wieków służy jako dom dla nomadycznych społeczności w różnych zakątkach świata. Wywodząca się głównie z azjatyckich stepów, ta przenośna struktura zyskała popularność dzięki swojej funkcjonalności, odporności na warunki atmosferyczne i uniwersalności w adaptacji do różnych środowisk.
Transport dostawczy jest nieodłącznym elementem funkcjonowania wielu firm i instytucji, które muszą przewozić towary, materiały lub osoby na różne odległości. Jednak tradycyjne samochody dostawcze z silnikami spalinowymi generują duże ilości dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń, które szkodzą środowisku i zdrowiu ludzi. Dlatego coraz większe znaczenie ma poszukiwanie zrównoważonych alternatyw, które będą mniej obciążać klimat i zasoby naturalne. Jedną z takich opcji są elektryczne samochody dostawcze, które zasilane są energią elektryczną zamiast paliwa. W tym artykule przyjrzymy się trendom w dziedzinie samochodów dostawczych, zwłaszcza elektrycznych, i ich wpływowi na zrównoważony rozwój transportu lokalnego.