Artykuły do tagu: kamienica

Wyburzają kamienicę, która uległa katastrofie budowlanej
Zapadła decyzja o wyburzeniu kamienicy przy ulicy Dąbrowskiego w Piotrkowie, która w tym miesiącu dwukrotnie uległa częściowemu zawaleniu. Prace rozbiórkowe już się rozpoczęły.
Kolejna katastrofa budowlana przy ulicy Dąbrowskiego
Zawaliła się kolejna część nieużytkowanego budynku przy ulicy Dąbrowskiego w Piotrkowie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godziną 18.00.
Zawalił się budynek. Na miejscu pracowały psy ratownicze
Stare i sypiące się budynki nie są w Piotrkowie Trybunalskim rzadkim widokiem. Jeden z nich, znajdujący się przy ul. Dąbrowskiego, zawalił się częściowo w sobotę (02.03.2024) nad ranem. Na miejscu pracowali strażacy.
„Muzyczna kamienica” w Rynku Trybunalskim
Tym razem, w ramach naszego cyklu, skupimy się na jednej z najpiękniej odnowionych kamienic na piotrkowskiej Starówce. Znajduje się na rogu Rynku Trybunalskiego i ulicy Grodzkiej. A czy wiecie, że jest to "muzyczna kamienica"?
Kamienica przy Wojska Polskiego sypie się... na ulicę
Do groźnego zdarzenia doszło w piątek w godzinach porannych na ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie. Ze zniszczonej kamienicy posypały się fragmenty tynku. Część z nich wylądowała na chodniku, a część na jezdni.
Szukają
Do końca lutego piotrkowscy urzędnicy czekają na zgłoszenia do piętnastej edycji konkursu "Nowa Elewacja". Udział mogą wziąć w nim właściciele budynków, które zostały wyremontowane do końca 2022 roku.
Pożar w kamienicy przy mediatece
Tuż przed godziną 14. w niedzielę doszło do pożaru kamienicy przy ulicy Wspólnej w Piotrkowie.
To była patologia, która tu mieszkała. Przez nich nie da się tutaj żyć - mówił reporterowi radia Strefa FM jeden z mieszkańców kamienicy, sąsiadującej ze spalonym pustostanem, w którym zamieszkali "na dziko" bezdomni.
Pustostan grozi zawaleniem. Przechodnie lekceważą zagrożenie
Od wielu lat dwa budynki przy ul. Jagiellońskiej 4 i 6 straszą swoim wyglądem i nie tylko. Ich stan techniczny budzi poważne obawy wśród okolicznych mieszkańców, choć powody do niepokoju mogą mieć także kierowcy, ponieważ w przypadku zawalenia się ich ścian, gruz mógłby spaść na jezdnię. Po naszej interwencji służby zabezpieczyły to miejsce. Niestety przechodnie dość szybko zerwali taśmy straży pożarnej.
Doszczętnie spłonął dach kamienicy przy Słowackiego
Do bardzo groźnego pożaru kamienicy przy ul. Słowackiego 45 doszło w nocy z czwartku na piątek. W szczytowym momencie na miejscu pracowało 7 zastępów straży pożarnej. Niestety w wyniku zdarzenia doszczętnie spłonął dach budynku oraz poddasze.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat