Około 240 milionów złotych – tyle zdaniem Antoniego Macierewicza przypadnie średnio na każdy powiat z europejskiego Funduszu Odbudowy. Mówił o tym podczas wspólnej konferencji parlamentarzystów oraz samorządowców Prawa i Sprawiedliwości z okręgu nr 10. Marszałek senior podkreślił, że pieniądze te pozwolą na odbudowanie kraju po pandemii oraz rozwiązanie wieloletnich problemów polskiej prowincji.
Od marca we wszystkich sklepach PSH Lewiatan trwa największa w historii sieci akcja konsumencka, w której do zdobycia są wyjątkowe maskotki „Lewiatanki”. Na początku maja w ramach akcji pojawi się kilka nowości – produkty marki własnej w okazjonalnej lewiatankowej szacie graficznej oraz puzzle Trefl i kolorowanki dla najmłodszych, których pełnię możliwości będzie można odkryć dzięki nowej wersji aplikacji mobilnej „Lewiatanki” wykorzystującej technologię rozszerzonej rzeczywistość. Dodatkowo 8 maja został ogłoszony w całej sieci „Dniem Lewiatanków” – tylko tego dnia jeden znaczek będzie można zdobyć za zakupy już za 15 zł! Sieć jako pierwsza w Polsce na tak szeroką skalę wykorzystała rozszerzoną rzeczywistość w akcji skierowanej do konsumentów.
W tym roku zostanie wyremontowany fragment murów obronnych znajdujący się przy pl. Niepodległości. W ramach inwestycji konserwacji poddane zostaną same mury, skwer znajdujący się nad nimi oraz schody prowadzące do ul. Łaziennej-Mokrej. Szacowany koszt prac to 330 tys. złotych.
We wtorek 4 maja na dodatkowym posiedzeniu Sejm zajmie się projektem ustawy w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE, która dotyczy Funduszu Odbudowy. Polska z unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy ma otrzymać łącznie 770 mld zł. Grzegorz Lorek, poseł PiS z okręgu piotrkowskiego, wzywa pozostałych posłów ziemi piotrkowskiej, aby opowiedzieli się za Krajowym Planem Odbudowy.
Trzech przyjaciół z gminy Raba Wyżna wyruszyło w rowerową wyprawę, aby nagłośnić akcję pomocy dla 2-letniego Arturka Porębskiego. Do pokonania ponad 800 kilometrów, a na trasie przejazdu był m.in. Piotrków. Drugi etap podróży zakończył się w jednym z hoteli w gminie Wolbórz.
Czasem naszą uwagę przyciąga piękno stworzonej przez człowieka architektury, na której często skupiamy się w cyklu „Odkrywamy znane i nieznane”. Jednak najczęściej to, co urzeka swoim wyjątkowym pięknem, jest wytworem natury. Bywa i tak, że czasem możemy zachwycać się też tym, co powstało jednocześnie, jako dzieło natury i człowieka. I tak jest tym razem, bo to człowiek sprawił, że możemy dziś mówić o grotach i korytarzach w pobliżu Tomaszowa. To właśnie człowiek pomógł naturze w tym, jak obecnie postrzegamy to miejsce.
W Rynku Trybunalskim powstała kolejna atrakcja turystyczna. W sercu Piotrkowa działalność rozpoczęło muzeum lodów.
Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Wola Krzysztoporska zorganizowały „Kiermasz przysmaków i słodkości”. Całkowity dochód ze sprzedaży smakołyków przeznaczony jest dla małego Gabrysia, który czeka na skomplikowaną operację. Zebrano prawie 23 tysiące złotych.
Przedstawiciele KORWiNa wyrazili swój sprzeciw wobec podatku dochodowego jako nieefektywnego i niesprawiedliwego. Na znak protestu symbolicznie „wysłali PIT-y w kosmos", podpinając wielkoformatowe kopie rozliczeń podatkowych pod baloniki z helem.
W Święto Pracy, spotkają się tym razem mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego oraz okolic, by wspólnie modlić się na różańcu. 26. odsłona Męskiego Publicznego Różańca, ponownie zawita do piotrkowskiej parafii pw. św. Jacka i św. Doroty.