Advertisement

Artykuły do tagu: mury

Odrestaurowali, ale nie w całości... Co dalej z murami obronnymi na placu Niepodległości?
Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia prezydent Piotrkowa poinformował na Facebooku o zakończeniu rewitalizacji murów miejskich przy placu Niepodległości. Inwestycja z jednej strony udana, ale z drugiej w oczy rzuca się od razu to, że prace nie objęły całej długości murów.
10.11.2021 07:31
Co z murami obronnymi?
Trwa rewitalizacja murów obronnych znajdujących się przy placu Niepodległości oraz przylegających do nich schodów prowadzących w kierunku ul. Łaziennej-Mokrej. Co już udało się wykonać, a jakie prace dopiero zostaną przeprowadzone?
Rewitalizują mury obronne, ale… nie całe
Na placu Niepodległości trwa rewitalizacja zabytkowych murów obronnych. Prace nie obejmują jednak całego fragmentu byłej fortyfikacji. – Czy to oznacza, że nie będzie modernizacji całej długości murów? – pytali słuchacze radia Strefa FM.
Odkrywamy znane i nieznane - Mury obronne na Podklasztorzu
Wśród wielu pozostałości po czasach, gdy na Podklasztorze w Sulejowie przybywali możnowładcy, królowie i inni znamienici goście, są mury obronne. Powstały wokół Klasztoru Cystersów, a miały za zadanie bronić zabudowań przed najeźdźcami. Dziś przyciągają wielu turystów.
Mury obronne odzyskają dawną świetność
Wystartowała rewitalizacja murów obronnych znajdujących się przy placu Niepodległości. Prace mają być dopełnieniem zakończonej niedawno modernizacji pl. Niepodległości, których częścią było zamontowanie iluminacji podświetlającej historyczną fortyfikację
Dawne mury obronne doczekają się remontu
W tym roku zostanie wyremontowany fragment murów obronnych znajdujący się przy pl. Niepodległości. W ramach inwestycji konserwacji poddane zostaną same mury, skwer znajdujący się nad nimi oraz schody prowadzące do ul. Łaziennej-Mokrej. Szacowany koszt prac to 330 tys. złotych.
Pseudograffiti zmorą Piotrkowa
RTS i ŁKS - te dwa skróty najczęściej można przeczytać na piotrkowskich budynkach. Kibice Widzewa Łódź i Łódzkiego Klubu Sportowego próbują w ten niezbyt rozsądny sposób wyrazić swoje wsparcie dla ulubionej drużyny. Zdarzają się jednak również wulgaryzmy czy hasła tzw. mowy nienawiści.
POGODA: Chłodno i pochmurno
W przeważającej części Polski, pochmurno i chłodno. Po południu, możliwe liczne przejaśnienia i rozpogodzenia.
Zburzenie zamku, wieży kościoła farnego, murów obronnych... koncepcja regulacji układu przestrzennego miasta nie obchodziła się nazbyt pieczołowicie z piotrkowskimi zabytkami, można wręcz rzec, że w ogóle traktowała je po macoszemu uznając za zbędny i zagracający obszar miasta element...
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat